Ann Lai, 145 milyon dolarlık bir fonun dağıtılmasına yardım ettikten sonra Bullpen Capital’den kovulduğunu söyledi

Ann Laişirketinde genel ortak Boğa Sermayesi, firmadan kovulduğunu söylüyor. Yatırımcı, Pazartesi günü yayınlanan bir LinkedIn gönderisinde fesih deneyimini “ayrımcı ve misilleme amaçlı” olarak nitelendirdi. Lai, Bullpen Capital’in en son fonunun yükselmesine yardım etti. 145 milyon dolarlık yatırım aracıeşit ortak olarak seçildiği ilk yatırım aracıdır.

Eylül 2020’de Bullpen Capital’e katılmadan önce Lai, yatırımcı Justin Caldbeck tarafından ortaklaşa kurulan Binary Capital’de müdürdü. O firmadan istifa ettiğinde, bunu söylediği cinsiyetçi davranışa bağladı. tanık oldu oradayken. ile suçlanan Caldbeck’in Geçmişte cinsel taciz, konuşursa onu sektörden kara listeye alacağını söyledi. Lai, NDA’sını bozabilmek ve başkalarına ayrılışının ardındaki nedeni söyleyebilmek ve ayrıca sektördeki diğer kişilerin sessizliği garanti eden sözleşmeleri aşmasına yardımcı olmak için bir dava açtığını – nihayetinde kararlaştırıldığını – söyledi.

Yatırıma dönüşü, firmanın ilk kadın ortağı ve ilk renkli ortağı olarak Bullpen’de GP olarak işe alınmasıyla belirlendi.

“Orijinal davamın tüm noktası [with Binary] Lai, TechCrunch’a verdiği demeçte, bu tür davranışların aşağılama kapsamına girmemesidir. “Buna ihtiyacım olacağını düşünmeden Bullpen’in GP anlaşmasından özellikle çıkardım.” “Başka bir zaman gibi olsaydı, tek anlatı onlarınki olurdu. O zaman başka seçeneğim kalmazdı.”

TechCrunch, Lai’nin resmi çıkış iletişimlerinin tamamen hukuk danışmanı aracılığıyla gerçekleştiğini anlıyor. Lai, işine son verildiği sırada Bullpen Capital’den bir kıdem tazminatı paketini kabul etmemişti. Yorum yapması istendiğinde, aşağıdaki ifadeyi sağlamanın ötesinde yorum yapmayı reddeden avukatı Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan’dan Michael Liftik’e yapılan soruşturmalara atıfta bulunarak daha fazla bilgi vermeyi reddetti:

“Ann, Bullpen’den ayrılmayı seçmedi ve kendisine Nisan sonundan sonra kalma fırsatı sunulmadı. Aklını söylemekten ve görüşlerini paylaşmaktan korkmadığı için yasadışı bir şekilde zorla kovulduğuna inanıyoruz. Diğer beyaz erkek ortaklar arasında sert tartışmalara görünüşte müsamaha gösterilse de, ortaklıktaki tek kadın ve azınlık olan Ann’den geldiğinde bu kabul edilemezdi. Ann, Bullpen’e getirdiği çeşitli kuruculara ve verilere dayalı bir özen süreci vizyonunu paylaştığı LP’lere bağlılığını sürdürüyor.”

TechCrunch’a yaptığı bir yorumda Bullpen sözcüsü, personel meseleleri hakkında yorum yapmayacaklarını söyledi. “Bayan Lai’nin Bullpen hakkındaki son yorumları bizi hayal kırıklığına uğrattı ve onlara kesinlikle katılmıyoruz.”

Linkedin üzerinde, Lai firmadaki ortaklığı, “‘eşit’in hiçbir zaman gerçekten eşit olmadığı” “tamamen beyaz, tamamen erkeklerden oluşan bir ortaklık” olarak tanımladı. Firmada geçirdiği süre boyunca, “temelsiz olarak ‘güvenilmez’ veya ‘zorlayıcı olmayan’ olarak adlandırıldıklarında kadın kurucuları savunması”, Bullpen’in ağındaki erkek kurucuları standart durum tespitinden geçmesi ve kendini savunması için zorlaması gerektiğini iddia ediyor. ortak toplantılarında “zaman kaybı” olarak nitelendirildikten sonra toplantılarda.

Firma, bir sözcü aracılığıyla Bullpen’in “yüksek potansiyele sahip, kanıtlanmamış şirketler bulmak için gerekli olan, tüm ekibimiz arasında sağlıklı tartışmaya dayalı işbirlikçi bir kültür ve çeşitli bakış açılarını” desteklediğini söyledi.

Bullpen şunları ekledi: “Bu alandaki başarılarımız, Bayan Lai’nin firmaya katılmasından öncesine dayanıyor ve ondan bağımsız ve taahhüdümüz her zamanki kadar güçlü. Pazar lideri olma azmiyle güçlü kurucularla ortaklık kurma ve LP’ler için cazip getiriler elde etme konusundaki kurucu vizyonumuzdan ödün vermeden ilerlemeye odaklandık.” Lai’nin avukatı, Bullpen’in açıklamasına yanıt olarak yorum yapmadı.

Bu arada Lai, LP’lere görevinde “Fon VI için pazarladığımız ve vaat ettiğimiz şeyi sunmaya kararlı olduğunu” söyledi. Asla bu kadar ani ve sorumsuzca pes etmem.”

İşten çıkarılmasının bir parçası olarak Lai’nin, TechCrunch’ta eski bir gazeteci olan CEO Sarah Lacy tarafından kurulan PresidentMe dahil olmak üzere mevcut portföy şirketlerinin yönetim kurullarında kalmasına izin verilmedi. Bullpen, en büyük yatırımcılarından biri olarak Lacy’nin şirketinde hisse sahibi olmaya devam ediyor.

Lacy, Lai’nin deneyiminin Silikon Vadisi’ndeki daha büyük bir sorunun simgesi olduğuna inanıyor. O bir yazdı herkese açık LinkedIn gönderisi Lai’ye olanların, “neden daha fazla kadın pratisyen hekimi işe almanın bu sektörü değiştirmediğinin, kadınların bu işleri almasındaki artışa rağmen, yeterince temsil edilmeyen kuruculara giden sermaye yüzdesinin neden azaldığının bir örneği olduğunu” söyleyerek. “

“Ann gibi birinin – bir kez daha – oyunu oynamadığı için kovulması bir özellik mi yoksa bir hata mıydı?” Lacey yazdı.

Lai, Bullpen’in fesih hesabını halka açtığından beri onunla henüz temasa geçmediğini söylüyor.

Girişim dünyasındaki diğer personel sarsıntıları hakkında bir ipucunuz veya ipucunuz varsa, Natasha Mascarenhas’a Twitter @nmasc_ üzerinden veya +1 925 271 0912 numaralı telefondan Signal üzerinden ulaşabilirsiniz.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın