Amazon, yalnızca Fire TV için ücretsiz, reklam destekli akış kanallarını piyasaya sürüyor

Amazon, bu hafta Fire TV cihazlarına gelen yeni, ücretsiz ve reklam destekli (FAST) video deneyimi olan Fire TV Kanallarının bugünkü tanıtımıyla ücretsiz, reklam destekli içeriği ikiye katlıyor. Fire TV daha önce HIZLI içerik sunmuş olsa da, Fire TV Kanalları artık gün boyunca sürekli olarak güncellenecek ve Ana Ekran satırları, Fire TV’nin “Ücretsiz” sekmesi ve kategoriye özel alanlar dahil olmak üzere Fire TV arabirimindeki çeşitli alanlara entegre edilecektir. belirli türlere ayrılmış sayfalar.

Buna ek olarak Fire TV, NHL, Xbox ve TMZ’den bir dizi yeni FAST kanalının yanı sıra Tastemade Travel, Rick Steves Europe, Travel Hacks ve yakında Condé Nast Traveler’dan içerik içeren yeni bir Seyahat kategorisi kazanıyor. Daha sonra Fire TV Kanalları, PGA’dan içerik de içerecektir.

Şirket, bu Fire TV güncellemesinin müşteri davranışları ve ücretsiz akış içeriğine yönelik artan talep tarafından bilgilendirildiğini açıkladı.

“Bunun bir kısmını teklif ettik [FAST] Müşteriler için bir süre içerik — tüm süreç boyunca içeriği keşfetmelerine yardımcı olduk. [user interface] Örneğin, ‘Ana Sayfa’da veya diğer sayfalarda satır satır içerik bulundurarak,” diye açıklıyor Fire TV Reklamcılık, Para Kazanma, Pazarlama ve Etkileşim Direktörü Charlotte Maines. “Konuyu güncel bir şekilde ortaya koyduğumuzda ilgilerini çektiklerini gördük… Ve yalnızca son altı ayda gördüğümüz şey, bu içeriğin aylık akış saatlerinin %300 arttığı. Bu yüzden müşterilerimiz için çalıştığını biliyoruz” diye ekledi.

Yönetici, büyümenin birkaç faktöre atfedilebileceğini söyledi. Birincisi, müşteriler isteğe bağlı video akış teklifleriyle bir tür doyum noktasına ulaştılar ve aylık faturalarına daha fazla abonelik eklemekle ilgilenmiyorlar ve daha fazla hizmete ayak uydurmaya çalışmak istemiyorlar. Karşılaştırıldığında, HIZLI kanalların kullanımı kolaydır çünkü kullanıcıların izlemeye başlamak için bir hesap oluşturması, oturum açması veya diğer çemberlerden geçmesi gerekmez.

Güncellemeyle birlikte Fire TV arayüzü, haberler, spor, yemek ve yemek pişirme, müzik videoları, fragmanlar, oyun videoları, komedi gibi çeşitli kategorilere erişim sağlayan güncellenmiş bir deneyimde tüm yeni ve mevcut FAST içeriğini bir araya getirecek. ve daha fazlası, Maines notları.

Haber kategorisi, hem ulusal haber kapsamına hem de bu hafta sonu itibariyle NBC ve Telemundo’dan yeni FAST kanalları dahil olmak üzere 330’dan fazla yerel haber kanalına erişimi içerir.

Bu kategori sayfalarına, Fire TV’nin “Ücretsiz” sekmesinden yalnızca bir tıklamayla erişilebilir ve Amazon, daha fazla kategorinin “yakında” geleceğini söylüyor.

Güncelleme, Amazon’un aşağıdakileri de içeren daha geniş NewFronts sunumunun bir parçası olarak duyuruldu: ücretsiz akış hizmeti Freevee’de güncellemeler – kendi HIZLI kanallarını sunan. Ancak Freevee’ye mobil cihazlar ve diğer Amazon dışı medya oynatıcılar ve TV’ler dahil olmak üzere platformlar arasında erişilebilirken, Fire TV Kanalları Fire TV’ye özeldir.

Şirketin reklamverenlere sunduğu satış konuşması, artık Prime abonelerini ve daha genç aileleri içeren Fire TV müşteri tabanını doğrudan hedefleyebilmeleridir. Amazon’un DSP’si. Bu, Amazon’un şirketin daha geniş reklamcılık ekibinden ve Fire TV’nin FAST kanal reklam alanını satma yeteneklerinden yararlanmasına olanak tanır.

Amazon, dünya çapında 200 milyondan fazla Fire TV cihazı sattığını ve Amazon’un reklam destekli akış çözümlerinin artık aylık ortalama 155 milyon tekrarsız izleyiciye veya ABD’de 10 yetişkinden 6’sına ulaştığını belirtiyor.

Şirket ayrıca, bir otomotiv müşterisinin Fire TV ve Fire tabletlerinde yerel reklamlar yayınlayarak marka bilinirliğinde %11’lik ve satın alma niyetinde %14’lük bir artışa yol açtığı bir müşteri başarı öyküsünden de alıntı yaptı. Artı, Nielsen verilerine atıfta bulunan Amazon, akışlı TV izleyicilerinin %72’sinin lineer TV izlemediğini söyledi.

Bununla birlikte, bugünlerde HIZLI kanallar sunan tek yayıncı Amazon değil. Rakip Roku’nun sahip olduğu 350’den fazla HIZLI kanal Mart ayı itibarıyla platformunda. Google TV az önce 800’den fazla FAST kanalını duyurduve YouTube deneme onlarla da. pleks, Warner Bros. Keşif, TubiVe TV askısıdiğerlerinin yanı sıra, tarihsel olarak şu hizmetler tarafından yönetilen bu pazara da giriyor: Plüton TV.

Amazon, yeni Fire TV deneyiminin bu hafta müşterilere sunulacağını söyledi. Müşteriler, yeni içerik kutucuklarını Fire TV Ana Ekranı aracılığıyla ve ayrıca Fire TV’nin “Ücretsiz” sekmesinde bulabilecekler. Bu yazın ilerleyen saatlerinde Fire TV, her zaman açık olan Fire TV Kanalları destinasyonunun lansmanıyla tüm FAST kategorilerini bir araya getirecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın