Android 14’ün uydu iletişimi için Google’dan doğrulama geldi

Android 14’ün uydu iletişimi için Google’dan doğrulama geldiAndroid 13’ün yeni yeni kullanıcılarla buluşmaya başladığı bir ortamda Android 14’ten bahsetmenin erken olduğu düşünülebilir. Ancak yeni Android sürümünde uydu iletişimi desteği verileceğine dair haberler bir süre ilkin gelmişti. Google’dan konuyla alakalı doğrulama geldi.

İnternet devinde platformlar ve ekosistemlerden görevli başkan yardımcısı olarak görev meydana getiren Hiroshi Lockheimer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yeni Android sürümünde uydu iletişimi desteğinin olacağını doğruladı. Bunun zeki telefon dünyası için yeni bir çığır açacağı söylenebilir.

Uydu iletişimi hakkında haberler son zamanlarda genel olarak artışa geçmiş durumda. Elon Musk’ın firması SpaceX’in uydu iletişimi için T-Mobile ile iş donanmasına gideceği geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Buna ek olarak, iPhone 14’te beklenen uydu telefon özelliğiyle alakalı haberler de bir süre önce gündeme gelmişti.

Android 14 ile tanışmak içinse yukarıda da belirttiğimiz gibi uzun bir süre beklemek gerekiyor. Sıradaki Android sürümü hakkında ilk detayların 2023’ün ortalarında paylaşılması ve dağıtımın da sonbahar itibarıyla başlaması öngörülüyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın