Amazon Prime Video Türkiye Eylül 2022 takvimi açıklandı

Amazon Prime Video Türkiye Eylül 2022 takvimi açıklandıAmazon Prime Video, Eylül ayında Türkiye’de yayına girecek içerikleri deklare etti. Eylül ayında Prime üyeleriyle buluşacak popüler yapımlar içinde, Orta Dünya tarihinin dillere destan İkinci Devri’ndeki en büyük kahramanlık hikâyelerini ilk kez ekranlara taşıyan “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” dizisi, pandemi sonrası ilk yolculuklarında Kuzey Kutup Dairesi’ndeki İskandinavya’nın buzlu bölgelerine doğru yola çıkan Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May’in maceralarını aktaran The Grand Tour, iki Boeing 737 Max uçağının yalnızca beş ay arayla düştüğü vakaları irdeleyen Flight / Risk belgeseli, yemeklerini icra eden ve yan odada uyuyan kadının aslına bakarsak kendi anneleri olmayabileceği şüphesine kapılan ikiz kardeşlerin başına gelenleri yansıtan Goodnight Mommy  ve  dostlukların şeytanı yenecek kadar güçlü olup olmayacağının sorgulandığı My Best Friend’s Exorcism bulunuyor.

Prime üyeleri Prime Video ile sürekli yenilenen popüler film ve dizilerden oluşan geniş bir seçkiye süresiz erişimin yanı sıra bedava ve süratli kargo, Prime Gaming ile parasız oyun ve oyun içi içerikler ile üyelere hususi indirimler şeklinde birçok ayrıcalığa aylık ancak 7,90 TL’ye sahip olabiliyor.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri – 2 Eylül

Prime Video’nun “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” yapımı, Orta Dünya tarihinin dillere destan İkinci Devri’ndeki en büyük kahramanlık hikâyelerini ilk defa ekranlara taşıyor. Efsanevi hikâye, J. R. R. Tolkien’in The Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi serilerinden binlerce yıl ilkin geçerken izleyicileri bu büyük güçlerin ilk kere şekillendiği, krallıkların zaferlere eriştiği ve yerle bir olduğu, beklenmeyen kahramanların sınandığı, umudun pamuk ipliğine bağlı olduğu ve Tolkien’in kaleminden dökülen en şeytani düşmanın bütün dünyayı karanlığa boğmakla tehdit etmiş olduğu bir döneme götürüyor. Göreceli bir sulh döneminde süregelen dizi hem tanıdık bununla beraber yeni karakterlerden oluşan bir kadroyu bir araya getiriyor. Orta Dünya’da uzun zamandır yeniden ortaya çıkmasından korkulan kötülük ile yüzleşecek olacak bu karakterler, Misty Mountains’ın (Sisli Dağlar) en karanlık derinliklerinden, Elf başkenti Lindon’ın ihtişamlı ormanlarına, soluk kesici ada krallığı Númenor’a, haritanın en uzak noktalarına kadar, soluk kesen bir maceraya çıkacaklar ve öldüklerinden uzun süre sonra dahi yaşayacak miraslar bırakacaklar.

Flight / Risk – 9 Eylül

Flight / Risk, 2018 ve 2019’da iki Boeing 737 Max uçağının yalnızca beş ay arayla düşmüş olduğu vakaları ve kendilerini küresel bir trajedinin ortasında gören basit insanların hikayesini işliyor. Belgesel, kazadan etkilenen aile üyelerinin, hukuk ekiplerinin, ihbarcıların ve Pulitzer ödüllü Seattle Times gazetecisi Dominic Gates’in bakış açısıyla anlatılıyor.

The Grand Tour – 16 Eylül

Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May, pandemi sonrası ilk yolculuklarında Kuzey Kutup Dairesi’ndeki İskandinavya’nın buzlu bölgelerine doğru yola çıkıyor.  En sevdikleri ralli arabalarının direksiyonuna geçen üçlü, Norveç kıyılarından Rusya sınırına doğru yolculuklarında Soğuk Savaş’ın yer altı üslerini, donmuş göl yarış pistlerini, kazaları ve kayak merkezi kaosunu içeren felaket dolu bir maceraya atılırlar.

Goodnight Mommy – 16 Eylül

İkiz kardeşler (Cameron ve Nicholas Crovetti), kır evine vardıkları annelerinin (Naomi Watts) yüzünün bandajlarla kaplı olduğunu görürler. Anneleri bunun yakın zamanda geçirdiği estetik ameliyatın bir kararı bulunduğunu söyler. Ancak kardeşler hemen bir şeylerin yolunda gitmediğini hisseder. Anneleri garip yeni ev kuralları koyar, banyosunda sigara içer ve kendisine verdikleri bir resmi gizlice yırtar. Bunlar şefkatli annelerinin asla yapmayacağı şeylerdir. Kadının davranışları giderek tuhaflaşıp düzensizleştikçe çocukların zihninde dehşet verici bir düşünce kök salmaya adım atar: Yemeklerini yapan ve yan odada uyuyan gazlı bezin altındaki kadının aslında anneleri olmadığı şüphesi.

My Best Friend’s Exorcism – 30 Eylül

Tarih 1988 senesidir. Lise ikinci derslik öğrencileri Abby ve Gretchen dördüncü sınıftan beri birbirlerinin en iyi arkadaşlarıdır. Ancak çıplak yüzdükleri bir akşam felaketle sonuçlanınca Gretchen değişik davranmaya başlar; artık huysuzdur, sinirlidir. Ne zaman etrafta olsa tuhaf vakalar yaşanır. Abby’nin araştırması onu birtakım şaşırtıcı keşiflere götürür ve hikâyeleri korkulu bir sonuca vardığında, Abby ve Gretchen’ın kaderi tek bir sual tarafından belirlenecektir: Dostlukları şeytanı yenecek kadar kuvvetli mü?

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın