Cyberpunk 2077’nin ilk büyük genişleme paketi PS4 ve Xbox One’a gelmeyecek

Cyberpunk 2077’nin ilk büyük genişleme paketi PS4 ve Xbox One’a gelmeyecekCyberpunk 2077: Phantom Liberty genişleme paketi 2023’te oyuncularla buluşacak. Bu paket Cyberpunk 2077‘ye yeni bir konum ve yeni karakterler getirecek. Bir casus macerası olan Phantom Liberty’de oyunun ana kahramanı V ve Keanu Reeves tarafından canlandırılan Johnny Silverland tekrar ön planda olacak. Bu sefer oyuncular Yeni Amerika Birleşik Devletleri için casusluk yapacak.

Ancak PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri Phantom Liberty deneyimini yaşayamayacak. Cyberpunk 2077’nin ilk büyük genişleme paketi PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC ve Stadia’da oyuncularla buluşacak.

CD Projekt Red’in bir önceki nesil konsollar için yardımcı sunmamasına pek şaşırmamak gerekiyor. Şirket bu platformlarda fonksiyonel bir oyun deneyimi sunma mevzusunda ciddi sıkıntılar yaşamıştı. 2020’nin aralık ayında yayınlanan oyun için oldukça sayıda yama çıkarılmış, bunların bir çok da performanstaki ciddi problemleri çözmeye odaklanmıştı. Özellikle eski nesil konsollarda bu sorular daha ciddi biçimde hissedilmişti.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ile oyunculara daha değişik bir anlatı ve yenilenmiş bir dünya sunulacak. Yeni içerik, konum ve karakterleri getirecek olan paket, oyunun çıkış sonrası gelişim zinciri için önemli bir adım niteliği taşıyor. PS4 ve Xbox One’ın bu değişimin haricinde kalmasının ise eski nesil konsol sahipleri için üzücü bir durum olduğu söylenebilir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın