Alkolsüz alkollü içecekler endüstrisinde girişim matematiği yapmak

rent a car 34

Akşamdan kalmalar berbat. Özellikle yani kaçınılmaz olarak akşamdan kalmanın başlamasına neden olan alkolü içme konusunda baskı hissedenler için.

İçki, özellikle genç nesiller arasında yavaş yavaş modası geçmeye başlıyor. 2022 Gallup anketine göre yetişkin Amerikalıların %60’ı alkol kullanıyor. Bu, 2019’daki %65’ten düştü ve %5 büyük bir değişiklik gibi görünmese de, tüketici harcamaları söz konusu olduğunda oldukça sert bir değişim.

Kurucular, son birkaç yılda düşük alkollü ve alkolsüz seçenekler sunmak isteyen çok sayıda girişim ortaya çıktığından, vardiyadan tam olarak yararlanıyor. Aplós, finansmanı güvence altına alan en son kişidir.

Miami merkezli girişim, bu hafta bir Ortabatı özel sermaye şirketi olan McCarthy Capital liderliğindeki 5,5 milyon dolarlık A Serisi turu duyurdu. Kurucu ortak ve CEO David Fudge, TechCrunch+’a şirketi kurmak istediğini çünkü kendisini her zaman “isteksiz bir içici” olarak gördüğünü, ancak aradığını dolduracak bir ürün olduğunu düşünmediğini söyledi: aynı rahatlamayı sağlayan bir şey alkolün faydaları ve hisleri, ancak ertesi gün pişmanlık duymadan.

Fudge, “Vizyon, ilk süper premium alkolsüz alkollü içki markasını yaratmak için yetişkin içeceği kategorisini yeni çağ için yeniden tasarlamaktır” dedi. “Üst düzey bir ruhun karmaşıklığını, karmaşıklığını, çok yönlülüğünü ve işlevselliğini istiyoruz. Bu, pazarda görmediğimiz ve kendimizle gerçekten ilgilendiğimiz bir şeydi.”

Bir tüketici olarak ben Aşk hem bu kategoride yenilik yapmaya hem de yeni seçenekler getirmeye çalışan girişimciler var. Aplós gibi alkolsüz alkollü içki markaları, insanları alkol yerine belki daha sağlıklı, daha düşük kalorili bir seçeneği seçmeleri için daha fazla teşvik etmekle kalmayıp, aynı zamanda barlara ve restoranlara karşılaştırılabilir alkolsüz ürünler sunmanın daha iyi bir yolunu sağladığı için bir kazan-kazan gibi hissediyor. -Müşterilerine alkollü kokteyller ve onlara aynı fiyatı verebilir. Kapitalizm!

Ancak bu sektörün büyümesinin toplumsal faydaları olduğunu düşünsem de, yatırımcılar için nasıl sonuçlanacağı net değil.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın