AirPods Pro 2 iPhone 14 serisiyle beraber tanıtılacak

AirPods Pro 2 iPhone 14 serisiyle beraber tanıtılacakApple, 7 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlikte iPhone 14 serisini gözler önüne çıkaracak. Ancak şirketin duyurularının bununla sınırlı kalmayacağı biliniyor. Yeni Apple Watch’ların bu etkinlikte tanıtılmasına kesin gözüyle bakılırken; tecrübeli gazeteci Mark Gurman’a nazaran, AirPods Pro 2 de bu etkinlikte resmiyet kazanacak.

Gurman’ın Bloomberg’de gösterilen haberinde mevzuyla alakalı olarak şu ifadeler yer alıyor: “Yeni AirPods Pro, evvela 2019’un ekim ayında piyasaya sürülen bir modeli güncellemiş olacak. Geçtiğimiz sene yeni AirPods Pro’nun 2022’de tanıtılacağını belirtmiştim. Çarşamba günkü etkinlikte de bu ürünün duyurusunun yapılacağını öğrendim.”

AirPods Pro 2’de başta Apple’ın yeni H1 işlemcisi olmak suretiyle muhtelif yenilikler bekleniyor. Apple’ın Bluetooth’tan vazgeçip kendisine ilişkin ALAC (Apple Kayıpsız Ses Codec’i) yada Bluetooth 5.2 yardımı ile ses kalitesini artırabileceği belirtiliyor.

Yeni AirPods Pro’nun Beats Fit Pro’daki benzer biçimde kulak içi kanat tasarımına sahip olabileceği söyleniyor. Buna ek olarak, kulaklığın şarj kutusunun ses çıkarabileceği de belirtiliyor. Bu sesi çıkarmak içinse Apple’ın Bul uygulamasını kullanmanın gerekeceği konuşuluyor.

AirPods Pro 2 ile beraber yukarıda belirttiğimiz benzer biçimde iPhone 14 serisi ve yeni Apple Watch’lar da gözler önüne çıkacak. Bu yeni Apple Watch’lardan birinin daha pahalı ve dayanıklı model olacağı söyleniyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın