Afrikalı girişimlerin ilk çeyrek girişim sonuçları düştü

Son zamanlarda ve risk sermayesi patlaması artık geçmişte kaldı, küresel bir olaydı. Kuzey Amerika ve Avrupa gibi geleneksel olarak yoğun pazarlar sermayedeki patlamadan fayda sağlarken, daha gelişmekte olan başlangıç ​​sahnelerine sahip diğer bölgeler de fon çekme yeteneklerinde büyük kazançlar elde etti. Güneydoğu Asya, bu fenomenin sıklıkla not edilen bir örneğidir. Latin Amerika da.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Afrika da risk sermayesi toplamlarının yükseldiğini gördü son başlangıç ​​altına hücum sırasında. Son çeyreklerde, dünyadaki diğer başlangıç ​​bölgelerinde olduğu gibi, Afrika girişim sonuçları düştü. Aslında, Mart ne olduğunu yayınladı gibi tanımlanır Girişime odaklanan bir yayın olan The Big Deal tarafından yayınlanan “Afrika’daki yeni şirketler tarafından toplanan aylık fon miktarı ilk kez 2020’den beri 100 milyon doların altına düştü” de dahil olmak üzere Afrika için “2,5 yılın en kötü ayı” kıtada başlangıç ​​​​pazarı.

Açıkçası, çeyrek geriye doğru bir adımdı. Doğal olarak son yılların en heyecan verici girişim pazarlarından birinde neler olup bittiğini daha iyi anlamak istedik. Dolayısıyla, bu sabah The Exchange, çiğnememiz için iki veri kaynağı daha topladı.

Afrika’da anlaşmaların hala yapıldığını biliyoruz. TechCrunch yakın zamanda kapsanan “Nijeryalı bir paylaşımlı mobilite şirketi” olarak tanımladığımız Shuttlers için 4 milyon dolarlık tur. Senegal merkezli Chargel, yakın zamanda 2,5 milyon dolar topladı. Ancak, bireysel turların TechCrunch kapsamı, tüm etkinliklerle karşılaştırıldığında tanım gereği kısmidir, bu nedenle daha net bir görüntü elde etmek için toplamlarla boğuşmamız gerekecek.

Yükseltilen dolar açısından daha düşük bir tavandan, Afrikalı girişimlerin yavaşlayan kaynak yaratma hızı, üç aylık sonuçlarını milyar doların altına getiriyor. Bu kadar geniş, coğrafi olarak çeşitli ve giderek artan bir şekilde dijital olarak bağlantılı bir alan için zayıf bir destek.

Girişim sonuçlarından, Afrika başlangıç ​​sahnesine özgü sorunlardan bahsedelim ve ufukta herhangi bir iyi haber gözetleyip gözetleyemeyeceğimizi görmek için ileriye bakalım.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın