Adobe’nin 20 milyar dolarlık Figma satın alması İngiltere antitröst radarına düştü

İngiltere’nin rekabet otoritesi ekliyor Adobe’nin önerdiği 20 milyar dolarlık teklif dijital tasarım rakibi Figma sürekli büyüyen yapılacaklar listesine.

Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA) bugün onaylandı ilgili paydaşlara yorum yapmaları için iki haftalık bir süre tanınan bir başlangıç ​​”1. aşama” birleşme soruşturması başlattığını.

Adobe ilk önce Figma için 20 milyar dolarlık bir teklif verdiğini doğruladı geçen Eylülve her zaman en azından bazı düzenleyici incelemeler yapması bekleniyordu. Şubat ayında, Avrupa Komisyonu (AK) bunun satın almanın değerlendirilmesi anlaşmanın “etkileşimli ürün tasarımı ve beyaz tahta yazılımı pazarındaki rekabeti önemli ölçüde etkilemekle tehdit ettiğini” belirterek rekabet gerekçesiyle.

AK, aralarında Fransa ve Almanya’nın da bulunduğu bir düzineden fazla AB üyesi ülkeden talep aldıktan sonra müdahale etti.

Başka yerlerde, ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) da bildirildiğine göre dava hazırlamak anlaşmayı engellemek için, ancak henüz hiçbir şey onaylanmadı.

tam bir tabak

Adobe-Figma satın alımı, Birleşik Krallık’ın incelemeyi seçtiği uzun bir M&A işlemleri dizisinin en sonuncusu. Son zamanlarda CMA onaylanmış Broadcom’un peşindeydi 61 milyar dolarlık VMware satın alımı önerdidaha geçen hafta dokuz yarda gitti resmen engelleyerek Microsoft, Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın almayı planlıyor.

CMA ayrıca bakıyordu Apple ve Google’ın tarayıcılar ve bulutta oyun oynama konusundaki “mobil düopolünü” araştırmak için, ancak Apple atmayı başardı yasal bir teknik ayrıntı üzerine. CMA bu karara itiraz etmişti, ancak haberler bugün erken saatlerde ortaya çıktı. itirazlarının reddedildiğini.

Diğer yerlerde, Birleşik Krallık iletişim endüstrisi düzenleyicisi Ofcom, şu anda atıfta bulunulup bulunulmayacağını değerlendiriyor yerel bulut altyapısı hizmetleri pazarından AWS ve Microsoft’un hedefinde olduğu CMA’ya.

18 Mayıs’ta sona eren ilk Adobe-Figma birleşme soruşturması bildirim döneminin ardından, CMA’nın bulgularını değerlendirmek ve derinlemesine bir “2. aşama” soruşturmasına geçip geçmeyeceğine karar vermek için 30 Haziran’a kadar süresi olacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın