ABD’nin kripto mevzuatına acil ihtiyacı var: Coinbase yöneticileri

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, yaklaşık 10 yıldır var. Coinbase ABD politikası başkanı Kara Calvert, TechCrunch+’a verdiği demeçte, şirketin tekliflerini, ürünlerini ve hizmetlerini geliştirmesine rağmen, politika konuşma noktaları önemli ölçüde değişmedi.

Ama ne sahip olmak ABD’de federal düzeyde dijital varlık mevzuatı ve kuralları için “momentum ve aciliyet” değişti.

Calvert, “Şimdi bir mevzuata ihtiyacımız var, bir veya iki ila üç yıl daha geride kalmak istemiyoruz” dedi. ABD ajansları düzenleyici cephede yavaş hareket etmeye devam ederse, inşaatçılar denizaşırı ülkelere ve Singapur, Avrupa Birliği ve Hong Kong gibi yakın geçmişte daha fazla düzenleyici çerçeve sağlamış olan bölgelere gidecekler.

Coinbase’in baş politika sorumlusu Faryar Shirzad, küresel olarak devam eden iki politika tartışması olduğunu söyledi: ABD ve eski ABD politika tartışması. “Birkaç istisna dışında dünyanın geri kalanı kripto ve web3 teknolojisini bir şekilde kucaklamak istediklerine karar verdi” dedi. “Tüketicileri korumak ve aynı zamanda yeniliği teşvik etmek için bir kural ve düzenleme çerçevesi geliştirmek üzere aktif olarak hareket ediyorlar.”

Bir araştırmaya göre, düzenleyici belirsizlik ABD’de büyümek isteyen şirketler ve küçük oyuncular için en büyük zorluklardan ve endişelerden biri olmaya devam ediyor. kurumsal benimsemeye ilişkin son rapor Coinbase ve The Block tarafından.

Ankete katılan yöneticilerin yaklaşık %91’i kripto, blockchain veya web3 ile ilgili net düzenlemelerin bulunmamasının bu alanda gezinmeyi zorlaştırdığı konusunda hemfikir. Raporda ayrıca şirketlerin %52’sinin sektördeki büyük yatırımlarını düzenleme yapılana kadar ertelediklerini ve daha özgüvenli hissedebileceklerini söylediği de ortaya çıktı.

Mevzuat geliyor

Calvert, ABD merkezli mevzuatın önümüzdeki altı ila 12 ay içinde yazılma potansiyeli olabileceğini söyledi. Ancak bir araya gelip mevcut kuralları alana uyacak şekilde değiştirmek için bir “istekliler koalisyonu” gerekir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın