Rus hack cihazı 80 milyon dolar değerinde satış yapmak için yolda

rastlamış olabilirsin Flipper Zero hack cihazı Bu tur yapıyor. Rusya merkezli şirket, satıştan sonra bu yıl 80 milyon dolarlık satış yapma yolunda olduğunu iddia ediyor. Kickstarter ön siparişleri olarak yaklaşık 5 milyon dolar değerinde – ve geçen yıl 25 milyon dolar değerinde cihaz sattığını iddia ediyor.

Peki ne satıyorlar? Flipper Zero, ister penetrasyon testçisi, ister meraklı inek veya öğrenci olsun, ister daha hain amaçlarla olsun, siber güvenliğe ilgi duyan herkesi hedefleyen “taşınabilir, oyunlaştırılmış bir çoklu araç”tır. Araç, kablosuz cihazlar (garaj açıcıları düşünün), RFID kart sistemleri, uzaktan anahtarsız sistemler, anahtarlıklar, bariyerlere giriş vb. dahil olmak üzere çevrenizdeki dünyayı manipüle etmenin bir dizi yolunu içerir. farklı kilit sistemleri.

Sistem gerçekten de işe yarıyor – pek bilgisayar korsanı değilim ama garajları açabiliyorum, asansörleri çalıştırabiliyorum ve diğer kilitleme sistemlerini açabiliyorum. meli bilgisayar korsanlığı beceri seviyemin çok ötesinde olmak. Bir yandan, etrafımızdaki dünyanın ne kadar güvensiz olduğunu vurgulayan, deney yapmak için ilginç bir oyuncak. Öte yandan, vahşi doğada 300.000’den fazla bilgisayar korsanlığı aygıtına sahip olmanın harika bir fikir olup olmadığını merak ediyorum. araba anahtarı sinyallerini yakalamayı kolaylaştırın Ve kapı açıcılar ve sonra bunları söz konusu açıklıkları açmak için kullanın (dahil Tesla şarj portlarıtuhaf bir nedenden dolayı).

Onunla ne kadar oynayabileceğime dair sınırım oldukça basitti: Cihaz bir yazılım güncellemesi istiyor, ancak en iyi zamanlarda herhangi bir USB cihazını bilgisayarıma takamayacak kadar paranoyağım. Kelimenin tam anlamıyla bilgisayar korsanlığı için yapılmış bir Rus cihazı mı? Evet, bu sadece hava boşluklu bir bilgisayara giriyor ve bende onlardan ayıracak bir tane yok.

Bir savaş ve tonlarca yaptırım sürerken bu girişimi kurmanın zorlu bir yolculuk olduğunu ancak hayal edebiliyorum – ancak şirket bunu aşmanın bir yolunu buldu. BT Instagram gönderisinde söyledi “Güncel olaylar Flipper Zero üretimini hiçbir şekilde etkilemeyecek ve sipariş edilen tüm cihazlar destekçilere ve ön sipariş verenlere gönderilecek, ancak BDT ülkelerinden müşteriler için gecikmeler olabilir. [the Commonwealth of Independent States] Bölgedeki lojistik aksamalar nedeniyle.”

Şirket olarak Flipper Devices, ekibinin “hem Ukraynalılardan hem de Ruslardan oluştuğunu” belirterek, “devam eden ‘özel askeri operasyona’ kökten karşı olduğunu ve ekip üyelerimizin hiçbirinin bunu desteklemediğini” söyledi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın