3 ilçeye yayılan koku ekipleri harekete geçirdiKocaeli’nin Derince, Gölcük ve Körfez ilçelerinde gün içerisinde farklı noktalardan yayılan fena koku vatandaşları rahatsız etti.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kötü koku sebebiyle gelen ihbarlar üzerine takımlar bölgede incelemelerde bulunmuş oldu. İlçelerin farklı noktalarında ölçüm ve araştırma icra eden AFAD, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve belediye ekipleri kokunun kaynağını tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

“KOKUNUN NEREDEN GELDİĞİNİ ANLAMADIK”

Derince ilçesinde kafe işleten Nurettin Mahmut, yayılan kötü konu nedeniyle rahatsız bulunduğunu belirterek, “Sabah saatlerinde burada işlettiğimiz kafeyi açtığımızda yoğun bir koku vardı. Tam olarak ne olduğunu anlayamadık. İlk önce içeriyi test ettik acaba bizlerden mi geliyor diye fakat konum farklıymış her yerde aynı koku vardı. Müşterilerimiz de rahatsız oldu. Kokunun nereden geldiğini hala bilmiyoruz. Deniz tarafınca geliyordu” dedi.

“DAHA ÖNCE SOLUDUĞUM BİR KOKU DEĞİLDİ”

Derince sahiline dostlarıyla geldiğinde genizleri yakan fena kokuyu soluduğunu kaydeden Göksu Deniz Şenol ise “Buraya yürüyüşe gelmiştik yoğun ve ağır bir koku vardı hatta geri dönmeyi düşündük. Kokunun nereden geldiğini bilmiyoruz. Daha önde soluduğum bir koku değildi” diye konuştu. (DHA)

kaynak – sozcu, listelist

Yorum yapın