18 milyon dolarlık fon sağlayan System Initiative, DevOps’u modernize etmek istiyor

rent a car 34

DevOps’un vaadi, genellikle bir grup ürünü bir araya getirmek zorunda kalma gerçeğiyle boşa çıkar. Sistem Girişimi‘nin kurucu ortakları, DevOps’un vaatlerini yerine getirmesi için bu araç zincirinin neye benzediğinin toptan yeniden tasavvur edilmesi gerektiğine inanıyor. System Initiative’in özünde, DevOps ekiplerinin altyapılarının simülasyonlarını oluşturmasını ve ardından üretim ortamlarını hızla güncellemelerini sağlayan araçlar bulunur. Bu yeni platform şu anda özel beta sürümünde mevcut ve şirket, temel araçlarının birçoğunu açık kaynaklı hale getirmeyi planlıyor.

Şirket bugün, Storm Ventures ve Battery Ventures’ın katılımıyla Amplify Partners liderliğindeki 3 milyon $’lık başlangıç ​​turu ve Scale Venture Partners liderliğindeki 15 milyon $’lık A Serisi turu da dahil olmak üzere toplam 18 milyon $ topladığını duyurdu. Mevcut yatırımcılar.

“DevOps öncüleri, sektördeki herkese birinci sınıf çeviklik, güvenilirlik ve güvenlik getirmeyi amaç edindi. System Initiative’in CEO’su ve Kurucu Ortağı Adam Jacob, ne yazık ki, mevcut uygulamalar çoğu kuruluşu vasatın ortasında, ortak özlemlerimizden aşılmaz gibi görünen bir mesafede bırakıyor. “System Initiative, uygulayıcıların hayatlarını iyileştirmek ve sektör için sonuçları daha iyi hale getirmek istiyorsak, karmaşık ve uzun boru hatlarında çeşitli araçları birleştirmek yerine DevOps’u sıfırdan yeniden inşa etmeye istekli olmamız gerektiğinin kabul edilmesinden doğdu.”

Jacob’la bu yılın başlarında ilk konuştuğumda vurguladığı gibi, birçok kuruluş DevOps’u benimseyerek bulutta yerel şirketlerin hızlı sürüm döngülerini taklit etmeyi umuyordu. Ancak gerçekte, birçoğu haftada bir defadan fazla konuşlandırmak için mücadele ediyor. Ve boru hattındaki her araç tekrar tekrar optimize edilmiş olsa da, genel sistem daha karmaşık hale geldi ve genel kullanıcı deneyimi çok az gelişme gördü.

Jacob, System Initiative’in lansman yazısında, “Kazandığımız kültürel gelişmeleri sürdürmek ve birlikte başarabileceklerimizin tam potansiyelini gerçekleştirmek istiyorsak, ikinci bir DevOps araçları dalgasına ihtiyacımız var,” dedi. “Sistemin 2009’daki çalışma şekliyle artık kısıtlanmadığımızda, neyin mümkün olduğunu keşfetmeye istekli olan inşaatçıların yeniden canlanan hareketi. DevOps işi yaparken kullanıcı deneyimini düzeltebiliriz. Uygulama dağıtımı, altyapı otomasyonu ve gözlemlenebilirlik konularında işbirliği yapmanın nasıl bir şey olduğunu yeniden hayal edebiliriz. Ya da statükonun etrafında kemikleşmeye devam edebiliriz.”

Görsel Kaynakları: Sistem Girişimi

Altyapı mühendisleri, System Initiative’in Figma benzeri çok kullanıcılı görsel arabirimini kullanarak üretim sistemlerini modellemek ve yapılandırmalarını test etmek için dijital ikizler oluşturur. Araç, daha sonra bu yapılandırmaları üretime sokmak için kodu otomatik olarak üretecektir.

AWS Container Hero ve Vlad Ionescu, “Otomatik olarak çıkarılan yapılandırmayı seviyorum” dedi.
Bağımsız Danışman. “Farklı senaryolarda bunun nasıl olacağını düşündükçe aşırı derecede mutlu oluyorum ve başım dönüyor. Bunun ilgili kaynakların karmaşık zincirleri için ne kadar güçlü olacağını hayal edebiliyorum; gülünç miktarda yapılandırma ve anlamsız kopyalama/yapıştırma işi tamamen ortadan kaldırılabilir.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın