Yeni Fortnite sezonu önemli yeniliklerle geliyor

Yeni Fortnite sezonu önemli yeniliklerle geliyorTakvime bağlı olarak makale resmen uğurlayıp sonbaharı karşılamaya hazırladığımız şu günlerde Fortnite’ın “Vibin” isminde yaz temalı sezonunun da sonu yaklaşıyor. Oyunun “Paradise” (Cennet) isimli yeni sezonunda aktörleri bekleyen yenilikler de şimdiden belirtildi. Yeni sezon, “Sıfır İnşa” modunun mart ayında oyunun kalıcı rotasyonunun parçası hâline gelmesinden bu yana yapılan en önemli değişimleri beraberinde getiriyor.

Yeni sezonda “Chrome” olarak adlandırılan bir madde Fortnite adasını ele geçirecek. Oyuncular bu maddeyi öteki oyunculara karşı avantaj sağlamak için kullanabilecek. Chrome şişeleri duvarlara fırlatıldığında duvarların içerisinden geçilebilecek.

Ayaklara fırlatıldığında ise oyuncular kabarcığa dönüşecek ve böylelikle hem daha hızlı haraket edebilecek hem de ateş ve düşüş hasarına karşı kendilerini daha iyi koruyabilecek. Chrome kabarcığıyken oyunlar rakipleriyle aralarındaki mesafeyi daha süratli şekilde kapatabilecek.

Chrome Fortnite adasını da değiştiriyor. Oyuncuları terk edilmiş sığınağın yanında Herald’s Sanctum isminde bir yer bekliyor. Condo Kanyonu ise oyuncuların havada kabarcık olarak süzülürken güvenli bir yer bulması için havada dolaşacak. Artık oyunculara kayarak müdahale etmek de onları yere devirecek.

Yeni Fortnite sezonu yeni harp biletiyle beraber geliyor. Tabii ki, yeni kostümler de yeni sezonun parçaları içinde yer ediniyor. Bunlar içinde öne çıkan ise Into the Spider-Verse’ten Gwen oluyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın