Yeni başlayanlar için kaç tane bulut kullanılacağı sorulacak yanlış soru olabilir.

Başlangıç ​​aşamasındaki girişimler Yeni başlarken tek bulut, çoklu bulut veya şirket içi bir strateji mi izliyorsunuz?

Peki, bu sorunun basit cevabı sadece bir bulutama ardından Silikon Vadisi Bankası çöktüartıklık yeniden seksi hale geldi: Görev açısından kritik herhangi bir etkinlik için kim tek bir sağlayıcıya bağımlı olmak ister?


TechCrunch+ şu anda startup kurucularını ve CTO’ları bulut kullanımları ve en iyi uygulamalarıyla ilgili olarak araştırıyor.
Bu ankete katılmakla ilgileniyorsanız, seve seve sizden duymak!


Ancak, birkaç startup kurucusu ve CTO’su ile yapılan TechCrunch+ anketine göre, ana düşünce artıklık değil, aslında bir startup’ın ne tür bir bilgi işlem yüküyle uğraşması gerektiği gibi görünüyor. Özellikle, kurucularından haber aldığımız genç girişimler için tek bulut kullanımı konusunda genel olarak olumlu görüşler ve önemli uyarılar: Genç bir teknoloji şirketi yalnızca yazılım barındırıyorsa, o zaman başlamak için tek bir bulut yeterli olacaktır, ancak şirket çalışıyorsa eğitim modelleri gibi yapay zeka ile ilgili görevlerde daha fazlasına ihtiyaç duyabilir.

Alation’ın kurucu ortağı ve CEO’su Satyen Sangani, bulut dışında bir şey kullanmanın ne zaman mantıklı olabileceğini şöyle açıkladı:

Şirketinizin en başta büyük miktarda altyapıya ihtiyacı varsa (diyelim ki bir sonraki büyük dil modelini eğitiyorsunuz), bunun yerine donanım satın almak mantıklı olabilir. Genel olarak, şirketlerin ilk günleri deneylerle doludur ve o günlerde bulutların sağladığı esneklik çok büyük bir avantajdır.

Bu noktada iyi bir soru, “önce yapay zeka” girişimlerinin ne kadarının, örneğin mevcut LLM’lerin UI katmanını yeniden düzenlemek veya yeniden düzenlemek yerine kendi modellerini eğittiğidir. Çok yüksek olmadığını düşünüyoruz.

Ne olursa olsun, ilk sorumuzun yanıtlarını ayrıştırdıktan sonra, bir dahaki sefere ilgili bir şey sorduğumuzda istemimizi şu şekilde değiştireceğiz: Bir girişim ne zaman çoklu bulut kurulumuna geçmelidir?

Şimdilik, sorumuzun yanıtları için okumaya devam edin: Başlangıç ​​aşamasındaki startup’lar yeni başladıklarında çoklu buluta mı yoksa kurum içi mi odaklanmalı?

Şunlarla konuştuk:

  • Kurucu CEO Tobi Knaup, D2iQ
  • Mang-Git Ng, kurucu ve CEO, Örs
  • Altyapı Direktörü Joe Mainwaring, WorkTango
  • Kurucu ortak, CEO ve baş risk yetkilisi Vikas Bhatia, Sadece Koru
  • Kurucu ortak ve CEO Satyen Sangani, Alyon
  • Başkan ve CEO Steve Mullaney, Aviatrix
  • Ed Thompson, CTO, Matilyon
  • Adrian Estala, Başkan Yardımcısı, saha CDO’su, yıldız patlaması
  • Başkan ve CEO Shane Buckley, Gigamon

D2iQ’nun kurucusu ve CEO’su Tobi Knaup: Her zaman olduğu gibi, duruma göre değişir. Ancak çoğu yazılım girişimi tek bir bulutta başlamalı ve daha sonra daha kolay optimize edip geçiş yapabilmeniz için özel hizmetleri kullanarak çok fazla kilitlenme oluşturmamaya dikkat etmelidir.

Şirketinizin en başta büyük miktarda altyapıya ihtiyacı varsa (diyelim ki bir sonraki büyük dil modelini eğitiyorsunuz), bunun yerine donanım satın almak mantıklı olabilir. Genel olarak, şirketlerin ilk günleri deneylerle doludur ve o günlerde bulutların sağladığı esneklik çok büyük bir avantajdır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın