Yapay zeka benimseme engellerini azaltmak için bağlam oluşturun ve örnekler sağlayın

rent a car 34

Her şirketin ihtiyacı yapay zekayı (AI) ekibinin kusursuz bir uzantısı haline getirmeyi düşünmek. Bir çalışan ne sıklıkla “Keşke tüm işlerimi halletmek için gün içinde daha fazla saat olsaydı” veya “Bu sadece bir kişi için çok fazla iş” dedi.

Yapay zeka, iş yükümüzü hafifletme ve görevleri daha az parçalı bir şekilde yürütmemize izin verme potansiyeline sahiptir, ancak yapay zeka dostu bir şirket kültürünü teşvik etmek söylemesi yapmaktan daha kolaydır.

Şirketlerin, yapay zekanın faydalarına dair somut örnekler sunarken yapay zekayla ilgili endişeleri gidermek için adımlar atması çok önemlidir.

Aslında, SnapLogic tarafından yürütülen bir ankete göre, yanıt verenlerin %39’u, kuruluşlarındaki herkesin yapay zeka ile aynı fikirde olmasını sağlamanın zor olacağına inandıklarını söyledi.

AI’nın benimsenmesinin önünde birkaç engel var, ancak çoğunlukla konuyla ilgili bağlam ve eğitim eksikliğinden kaynaklanıyor. Aşağıdaki tavsiyeye kulak veren şirketler, yapay zeka teknolojilerini çok az kesinti ve büyük faydalar ile şirket kültürlerine entegre etme konusunda en iyi şansa sahip olur.

Değişiklik yönetimini desteklemek için yapay zekanın gizemini giderin

Çoğu insan en iyi metafor ve örnek yoluyla öğrenir. Önceden çok az örneğimiz olduğu için yapay zekanın işyerini nasıl etkileyeceğine dair bir resim çizmek zor olabilir. Ek olarak, bazı insanlar yapay zekanın işlerini onlardan daha hızlı veya daha iyi yapması durumunda rollerini gereksiz hale getirebileceğinden endişe ediyor.

Bu endişelere ve genel bir bağlam eksikliğine rağmen, insanlar yapay zeka söz konusu olduğunda çoğunlukla iyimser hissediyor: Anketimizde, yaklaşık üçte ikisi onu mevcut rollerinde kullanma fikrini beğendi. Yapay zekanın kendilerine zaman kazandırma (%54), üretkenliği artırma (%46) ve işlerindeki risk ve hataları azaltma (%37) potansiyeline sahip olduğuna inanıyorlar.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın