Ya İskandinav girişimlerinin Y Combinator’a ihtiyacı yoksa?

Değişim Ne Zaman Geçen ayın sonunda İsveç’in girişim sahnesi hakkında yazmıştık, bu hafta İskandinavları tekrar ziyaret edeceğimizi söylemiştik. Peki, söz sözdür.

Ama saatlerce izledikten sonra YC’nin Kış 2023 Demo Günü Bu haftaki satış konuşmalarında, biz de yardım edemedik ama noktaları birleştirmeye çalıştık: İskandinav startup’ları Y Combinator’da ses getiriyor mu? Görünüşe göre, gerçekten değil. Ve bu aslında ilginç.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


İki: Hızlandırıcıdan alınan verilere göre, YC’nin Danimarka, Norveç veya İsveç’te ofisleri bulunan son grubundaki girişim sayısı bu. Yine de bu üç ülke, daha büyük Avrupalı ​​emsallerine kıyasla adil girişim paylarından daha fazlasını yaratıyor.

Rakip hızlandırıcılar 500 Startups ve Techstars’ın Stockholm programlarından vazgeçtiklerini eklerseniz, bir model ortaya çıkmaya başlar. İskandinav girişimlerinin uluslararası hızlandırıcılara ihtiyacı olmayabilir mi, çok teşekkür ederim?

Bir sayı bağlantısını kes

YC’nin son partisinde çok az İskandinav girişimi olması tesadüf olabilir. YC genellikle yatırım yaptığında ısrar ediyor fikirler değil, kurucular; muhtemelen, bu aynı zamanda ofis konumlarına çok fazla düşünmediği anlamına gelir. Sonuç olarak, belirli bir ülkeden startup sayısı partiden partiye oldukça değişebilir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın