Xiaomi Civi 2’nin tanıtım zamanı belli oldu

Xiaomi Civi 2’nin tanıtım zamanı belli olduXiaomi ana vatanı Çin’de sattığı Civi serisine yeni bir telefon daha eklemeye hazırlanıyor. Şirketin Weibo hesabından yapılan paylaşıma bakılırsa, Xiaomi Civi 2 27 Eylül’de resmen gözler önüne çıkacak.

Orta segmentte konumlanan telefon, selefinin hafifçe ve görsel açıdan canlı tasarımını muhafaza edecek. Xiaomi telefonun sevimliliğini biraz daha artırmak adına Civi 2 için Hello Kitty ile de iş donanmasına gidiyor.

Civil 2’nin arkasında üçlü bir kamera modülü bulunuyor. Burada ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü sensör üstüne alıyor. Büyük halkada ana kameranın yanında ultra geniş açılı kamera yer ediniyor. Halkanın altında ise LED flaş ve 2 megapiksel çözünürlüğünde olan olduğu düşünülen üçüncü sensör görülüyor. Kamera modülünün tasarımının akıllara Xiaomi 12 serisini getirmiş olduğu söylenebilir.

xiaomi civi 2Ön açık oturum ile alakalı detaylar sınırlı. Ancak güç butonunun çıkıntı yapması, parmak izi tarayıcısının bu butona entegre edilmediğini düşündürüyor. Bu da telefonun OLED panele sahip olabileceği anlamına geliyor. Ekranın Civi 1S’te olduğu benzer biçimde Full HD+ çözünürlük sunması, yenileme hızının da 120 Hz olması planlanıyor.

Xiaomi Civi 2 için tüm detayları öğrenmek için gelecek haftaya kadar sabretmek gerekiyor. Ancak aradaki dönemde telefon için yeni paylaşımların gelmesi sürpriz olmayacaktır.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın