WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları otomatik olarak susturma özelliğini sunar

WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları otomatik olarak susturmak için yeni bir özellik tanıttı. Bu, sohbet uygulamasının 500 milyondan fazla kullanıcısı olan en büyük pazarı olan Hindistan’daki birden fazla müşterinin, artıştan şikayetçi son birkaç aydaki istenmeyen aramalarda.

Salı günü Mark Zuckerberg, yeni bir gizlilik kontrolü seçeneğiyle birlikte çağrı susturma özelliğini duyurdu.

“Artık daha fazla gizlilik ve kontrol için WhatsApp’ta bilinmeyen kişilerden gelen aramaları otomatik olarak susturabilirsiniz” dedi.

Kullanıcılar şu adrese giderek bu seçeneği etkinleştirebilir: Ayarlar > Gizlilik > Aramalar ve “Bilinmeyen arayanı sustur” seçeneğini seçerek. WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaların otomatik olarak susturulacağını ancak bildirimlerde ve uygulamanın arama listesinde görüneceğini söyledi. Bu, daha sonra tanıdığınız ancak numarasının rehberde kayıtlı olmadığı birinden gelip gelmediğini kontrol etmek istemeniz ihtimaline karşıdır.

rent a car 34

Görsel Kaynakları: Naber

Bilinmeyen numaradan bir arama geldiğinde, telefon size “bilinmeyen numara sessize alındı” mesajıyla birlikte numarayı gösterecek.

Ayrı olarak, WhatsApp, Gizlilik bölümünde görünecek yeni bir gizlilik kontrolü özelliği ekledi. Kontrol, “Sizinle kimin iletişim kurabileceğini seçin”, “Kişisel bilgilerinizi kontrol edin”, “Sohbetlerinize daha fazla gizlilik ekleyin” ve “Hesabınıza daha fazla koruma ekleyin” gibi farklı gizlilik kontrollerinden haberdar olmanızı sağlamak için sizi birçok adımdan geçirecektir. ” Kullanıcılar bu süreçte iki faktörlü kimlik doğrulama gibi ayarları değiştirebilir, onları gruplara kimlerin ekleyebileceğine karar verebilir, kaybolan mesajlar için varsayılan bir zamanlayıcı ayarlayabilir ve profil resimlerini kimlerin görebileceğini kontrol edebilir.

Görsel Kaynakları: Naber

Geçen ay, WhatsApp kullanıma sunuldu arka uç güncellemeleri Hindistan’daki müşterilere yönelik istenmeyen aramaları azaltmak için. Şirket, makine öğrenimine dayalı algılama kapasitesini artırdığını ve bu çağrıların %50 oranında azalmasını beklediğini söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın