Twitter rakibi Spill, iOS’ta beta sürümünde kullanıma sunuldu

Eski Twitter çalışanlarından oluşan bir ekipten, yeni sosyal platform Dökülme başlatılan sadece davetli beta App Store’da.

Spill CEO’su Alphonzo “Phonz” Terrell için oldukça güzel bir yıl oldu. Geçen yıl bu zamanlar, henüz Elon Musk’a satılmamış bir şirket olan Twitter’da küresel sosyal ve yazı işleri başkanıydı. O zamandan beri işten çıkarıldı, yeni bir şirket kurdu ve bir 2,75 milyon dolarlık tohum öncesi tur.

Spill, Tumblr’a benzeyen bir arayüze sahip, görselliğe öncelik veren bir multimedya mikroblog uygulamasıdır. Uygulamayı açtığınızda, takip ettiğiniz kişilerin (veya uygulamanın dilinde “yudumlarken”) son gönderilerinin yanı sıra algoritmik olarak sunulan gönderileri içeren bir yayına ulaşırsınız. Oradan, uygulamanın kullanıcıları için erken lakaplar olarak ortaya çıkan #spillionaires ,#zaddiesofspill ve #baddiesofspill gibi trend gönderileri ve hashtagleri gösteren bir üst menüyü açabilirsiniz. Kullanıcılar alt menüden metin, gif, video, fotoğraf, bağlantı ve anket gönderebilir.

Görsel Kaynakları: Dökülme

Spill’i Twitter’daki rakiplerinin lejyonlarından ayıran şey, sonradan düşünülmek yerine ilk günden itibaren çeşitli topluluklar için inşa etme konusundaki kasıtlı misyonudur.

Terrell, Spill’in ardındaki itici değerin “yetersiz hizmet alan kültür sürücüleri için geliştirmenin herkes için üstün bir platform oluşturacağı” olduğunu söylüyor. Alfa aşaması sırasında, Spill kasıtlı olarak Siyahi ve queer içerik oluşturucuları platforma katılmaları için aradı, çünkü bu kullanıcılar genellikle bu kullanıcılar. trendleri yaratmak ve memler İnternetin geri kalanının benimsediği. Spill’i inşa eden insanlar bu toplulukların bir parçası olduğundan, bu sosyal yardım organik olarak karşımıza çıkıyor.

rent a car 34

Kenya Parham, “Diğer tüm platformlarda, kültür sürücüleri – Siyah ve Kahverengi insanlar, marjinalleştirilmiş insanlar, queer insanlar – alan yaratmak için bir şekilde dirsek atmak zorunda kaldılar” dedi. Dökülmeye katıldı Mart ayında küresel topluluk ve ortaklıklardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak. “Çizginin önünde onlarla başlıyoruz ve bunun gerçekten sağlıklı bir ekosistem yaratacağını düşünüyoruz.”

Parham daha önce, film pazarlama kampanyalarında kültürel yeterlilik konusunda Warner Bros, MGM, Sony, Lionsgate ve Amazon gibi stüdyolara danıştığı The Legacy Firm’ı yönetiyordu. Hem Parham hem de Terrell’in kültür sektöründeki bağlantılarıyla – Terrell HBO’da dijital pazarlama direktörüydü – Spill, geliri artırmak için medya sponsorluklarını nasıl kullanacağı konusunda stratejik davranıyor. Spill, ana kadrosu tamamen Siyahi olan yeni bir korku filmi olan “The Blackening” ile bir ortaklıkla piyasaya sürüldü.

Spill gibi bir uygulamaya olan ihtiyaç, diğer Twitter alternatifleri gibi daha da belirgin hale geldi. Mavi gökyüzü içerik denetleme sorunlarını hesaba katın. Ademi merkeziyetçiliğe yönelik Jack Dorsey destekli bir uygulama geliştirme, Bluesky ilişkisini gerginleştirdi Daha önce uygulamaya daha fazla beyaz olmayan insanı çekmede önemli bir rol oynayan Siyah bir kadına yönelik tehdit yorumlarını denetlemede başarısız olduktan sonra Siyah kullanıcılarla.

Dökülme, özellikle platform büyüdükçe, kesinlikle kendi içerik denetleme tartışmalarıyla karşılaşacaktır. Spill’in iyi davranışı teşvik etmeyi ummasının bir yolu, kullanıcılara bir “tekrar puanı” vermektir – puanınız yüksek kalırsa, yeni özelliklere veya diğer avantajlara erişebilirsiniz.

Terrell, “Pozitif, toksik olmayan davranışı teşvik etmek ve insanları tutarlı, aktif, platforma katkıda bulunan üyeler oldukları için gerçekten ödüllendirmek istedik,” dedi Terrell.

Terrell, bunun gibi puanların çoğu sosyal uygulamada dahili olarak bulunduğunu, yalnızca kullanıcıya gösterilmediğini ekledi. Spill’de siz rep puanınızı görebilirsiniz ama diğer insanlar sizin rep puanınızı göremez.

Spill hala beta aşamasında, ancak uygulamanın gelecek için bazı iddialı planları var. Dökülme, içerik denetimi için kendi özel büyük dil modelini oluşturuyor çünkü mevcut modeller genellikle yeteneği olmadan AAVE gibi Siyah lehçelerini anlamak için. Platform ayrıca viral trendler oluşturan kullanıcıları ödüllendirmek için blockchain tabanlı içerik oluşturucu özellikleri eklemeyi planlıyor.

Parham, TechCrunch’a “Dökülme herkes için bir uygulamadır” dedi. “Kimi merkeze aldığımızı ve tüm bu korumaları ve özellikleri kimler için oluşturduğumuzu gösterdiğimizden emin olmaya çalışıyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın