CEO, Tumblr’ın her yıl 30 milyon dolar kaybettiğini söylüyor

rent a car 34

Eğer geçen yıldan bir şey öğrendiysek twitter klonlar, CEO kavgaları, bok gönderme Ve kötü, para kapmak politikalarolay şudur: Bir sosyal medya şirketini karlı hale getirmek zordur!

bazılarını açtıktan sonra popüler olmayan özellikler, Tumblr artık “kamusal alanda inşa etmeye” ve fandom güdümlü platformun arkasındaki iş konusunda daha şeffaf olmaya çalışıyor. Canlı yayınlanan bir Soru-Cevap bölümünde CEO Matt Mullenweg ve COO Zandy Ring, Tumblr kullanıcılarından şirketin gidişatı hakkında sorular sordu. Yöneticiler tamamen filtrelenmemiş değildi (Matt, lütfen şu soruma cevap ver: mavi çekler ne kadar para getirdi – Bilmek istiyorum!), ama şu anda Tumblr’ı yönetmenin nasıl bir şey olduğuna dair bazı ilginç bilgiler verdiler.

Mullenweg’e göre Tumblr her yıl kazandığından yaklaşık 30 milyon dolar daha fazla harcıyor. Tumblr’ın bir şirket olarak geçmişi göz önüne alındığında, bu çok da şaşırtıcı değil. 2007’de kurulan blog sitesi, Yahoo (TechCrunch’ın ana şirketi) tarafından 2013’te 1 milyar dolara satın alındı. Ancak 2019’da WordPress ana şirketi Automattic, Tumblr’ı yalnızca 3 milyon dolara satın aldı. Sadık bir uzman kullanıcı tabanına sahip olmasına rağmen, Tumblr ayrıca mücadele etti kötü şöhretinden bu yana günlük aktif kullanıcılarını büyütmek için porno yasağı.

Orta halli sosyal platformlar, “çıkış” Twitter’dan ve Tumblr bir istisna değildir. Tumblr hesabınıza giriş yaptığınızda, “Twitter’dan mı geliyorsunuz? Üye olmak.” Ve Twitter’ın ücretli doğrulama ürünündeki tepkiler arasında Tumblr, iOS gelirini şu kadar artırdı: %125 sunarak iki 8 dolarlık mavi çekler. Bu mavi kontroller hiçbir şey yapmaz. onlar sadece komik.

Yine de Ring, Tumblr’ın kullanıcı sayısında o kadar dramatik bir artış olmadığını söylüyor.

“İnsanlar şu anda büyük bir büyüme kaydettiğimiz izlenimine sahipler ve gerçekten öyle değiliz” dedi. Kullanıcıların kontrol panellerinin üst kısmında tanıtılan bu Soru-Cevap sırasında, aynı anda yalnızca yaklaşık 300 kişi bağlandı.

Kasım ayında, Mullenweg söyledi Atlantik Okyanusu Elon Musk’ın Twitter satın alımını tamamladığı hafta Tumblr’ın iOS indirmelerinin %62 arttığını. TechCrunch’ın data.ai’den görüntülediği verilere göre Tumblr kazandı 880.000 yeni kurulum Eylül ve Ekim’de sırasıyla 450.000 ve 500.000’den Kasım’da iOS ve Android’de yükseldi. Ancak sonraki aylarda indirme sayıları standart seviyelere geri döndü (ayda yaklaşık 400.000 ila 500.000 indirme).

Bu Soru-Cevap oturumu, Tumblr’ın “temel ürün stratejisi”, bir blog gönderisinden çok bir yatırımcı slayt destesinden notlara benzediği için kullanıcıları hazırlıksız yakalayan personel blogunda.

Gönderide “Temel sorun, Tumblr’ın kullanımının kolay olmaması” yazıyor. Yeniden bloglamalar ve yanıtlar arasındaki farkı yeni kullanıcılar için daha az kafa karıştırıcı hale getirmek veya yeniden bloglama ileti dizilerini çökertmek gibi çeşitli değişiklikleri özetliyor. Gönderide şirket, bazı kullanıcıların yanlış yorumladığı Tumblr’ın “tüm yayınlarda algoritmik sıralama yeteneklerini” iyileştireceğini yazdı. algoritmik bir beslemeyi zorla kullanıcıları üzerinde, site genelinde kargaşaya neden oluyor.

Mullenweg, “Kronolojik besleme her zaman bir seçenek olacaktır,” diye açıkladı.

Tumblr’ın temel gerilimi, karlı olmak için yeterli kullanıcıya sahip olmaması, ancak sahip olduğu kullanıcıların sitenin kültürünü şiddetle korumaları ve standart tüketici davranış modellerini takip etmemeleridir (buna para ödeyeceklerdir). yengeç gönder arkadaşlarına, ama onlar için ödeme yapmayacaklar abone yaratıcılara). Bu nedenle, Tumblr’ın kaydolma işlemlerini kolaylaştırmaya ve keşfi iyileştirmeye yaptığı vurgu, sitenin en sadık kullanıcılarına istenmeyen bir değişikliğin habercisi gibi gelebilir.

Soru+Cevap boyunca Mullenweg ve Ring, kullanıcı geri bildirimi olmadan herhangi bir kalıcı değişiklik yapmayacaklarını vurguladılar. Ancak ne olursa olsun, yılda fazladan 30 milyon dolar kazanmak ciddi bir zorluktur. Tumblr ayakta kalmak istiyorsa muhtemelen işe yaramaz (yine de komik) dijital ürünler satmaktan fazlasını yapmak zorunda kalacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın