ESG’nin ölümüyle ilgili hikayeler fazlasıyla abartıldı

rent a car 34

Şirket yöneticileri olabilir olmak ESG hakkında çok gürültü yapmak – bazıları olumlu, bazıları değil – ancak yatırımcılar söz konusu olduğunda, sürdürülebilirlik endişeleri burada kalacak gibi görünüyor.

Yatırımcıların yaklaşık %60’ı yeni bir ankete katıldı. Satış konuşması raporu portföylerinin en az dörtte birinin sürdürülebilir bir yetkiye sahip olduğunu ve yaklaşık üçte biri portföylerinin en az yarısının tanıma uyduğunu söylüyor. Dahası, katılımcıların yarısından fazlası sürdürülebilirliğin doğrudan yatırım performansından daha yüksek bir öncelik olduğunu söylerken, yaklaşık %10’luk bir kesim bunun dikkate alınmaya değer tek faktör olduğunu söylüyor.

Yine de herkes ikna olmadı: Sürdürülebilirliği reddeden yatırımcıların sayısı görece zayıf bir azınlık gibi görünüyor ve katılımcıların %20’den azı ESG’nin bir yatırım kriteri olarak yeri olmadığını söylüyor.

Evetler ve hayırlar arasındaki çizgi kalınlaşıyor gibi görünüyor ve önceki yıllarda güçlü ancak katı olmayan görüşlere sahip olan yatırımcılar bir aşırıya veya diğerine doğru ilerliyor gibi görünüyor.

Ancak bu, ortada hala çok yer bırakıyor ve bu noktada yatırımcılar sürdürülebilirlik iddialarını daha sıcak karşılıyor gibi görünüyor. Kendilerini performans merkezliden sürdürülebilirlik merkezliye kadar birden dokuza kadar bir ölçekte tanımlamaları istendiğinde, ortalama ESG lehine olmuştur.

Orta Amerika, Güney Amerika ve Karayip yatırımcıları ön planda görünüyor ve bu bölgelerdeki katılımcıların yarısı sürdürülebilir yatırım ilkelerini portföylerine entegre ettiklerini söylüyor. Avrupalı ​​yatırımcılar %42 ile ikinci sırada yer alırken, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik bölgeleri %36’yla beraber.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın