Bebek maması şirketi Bobbie, Nature’s One’ı satın almak için 70 milyon dolar aldı

rent a car 34

Bobbieorganik bebek maması şirketi satın aldı Doğanın Bir26 yaşındaki bir pediatrik beslenme şirketi, Bobbie’ye yeni bir tesis aracılığıyla mama üretimi üzerinde uçtan uca kontrol sağlayan ve Bobbie’nin operasyonlarının boyutunu üçe katlayan bir hareketle.

Bobbie’nin kurucu ortağı ve CEO’su Laura Modi, anlaşmanın mali şartlarını açıklamayı reddetti, ancak satın almanın Bobbie’nin işine yaradığını söyledi. 100 milyon dolarlık Beyaz Saray taahhüdü, bebek maması tedarik zincirine ve endüstrisine yurt içinde erişimi artırmak için yatırım yapacağını Eylül ayında yaptı. Bu bir yıl sonra gelir ülke çapında bebek maması sıkıntısı.

Modi, TechCrunch’a “Geçen yılki bebek maması kıtlığı, yerli üretime yatırım yapmak için gerçekten sıfır zamanımız olduğu gerçeğinin altını çizdi,” yerli “işlevsel kelimeydi” dedi. “Kıtlık, bu temel malın sahip olmayı hak ettiği fazlalık ve dayanıklılık eksikliği konusunda bizi uyandırdı. Kıtlık bir şekilde sona erdi, ancak kriz hala devam ediyor çünkü açıkçası sektör, her şeyin nerede ve nasıl başladığına dair gerçek kaynağı iyileştirmek için çok az şey yaptı veya hiçbir şey yapmadı.

Ayrıca şirket, Nature’s One’ı satın almak için 70 milyon dolarlık bir C Serisi finansman turunu kapattı. Modi değerlemeyi açıklamadı, ancak bunun önceki tura göre bir artış olduğunu söyledi. Yeni yatırım, Bobbie’nin mevcut birkaç yatırımcısının katılımıyla PowerPlant Partners’tan gelen 35 milyon dolarlık bir infüzyonla yönetildi. Bu şimdi Bobbie’ye bugüne kadar toplanan toplam 142 milyon dolarlık girişim destekli fon sağlıyor.

Laura Modi, Bobbie, bebek maması

Bobbie’nin kurucu ortağı ve CEO’su Laura Modi. Görsel Kaynakları: Ashleigh Bing

Bobbie, Avrupa tarzı bir bebek maması sağlamak için 2019 yılında Modi ve Sarah Hardy tarafından kuruldu. Şirket daha önce 50 milyon dolar topladı 2022’nin başlarında ve o zamandan beri WIC dışı pazarın %5’inden fazlasına hizmet verecek şekilde büyüdü ve iki yıl önce ürünlerini piyasaya sürmesinden bu yana 300.000’den fazla bebeği besledi.

Geçen yıl boyunca, şirket önemli ölçüde büyüdü. Bobbie yıldan yıla genel olarak %394 büyüyerek 100 milyon $ gelire ve 100’den fazla çalışana ulaştı. Modi, yıldan yıla büyümenin bebek maması pazarının geri kalanından 6 kat daha hızlı olduğunu söyledi. Buna ek olarak, şirkete göre Bobbie’nin formülü Target’ta piyasaya sürüldü ve “ulusal perakendeci raflarına giren ilk ve tek ABD yapımı bebek maması” oldu.

Nature’s One’ın neden iyi bir satın alma hedefi olduğu sorulduğunda, satın almanın bir şirket içinde biraz çeşitlilik sağladığını açıkladı. ABD bebek maması pazarı2030 yılına kadar 6,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor ve bu, geleneksel olarak “on yıllardır var olan bu ikili tarafından” hizmet ediliyor.

Ayrıca Bobbie’ye, Nature’s One’ın markası etrafında “kült benzeri takipçisi” olarak tanımladığı şeye ve “tam olarak benim inşa edeceğim şeyin planı olacak” son teknoloji bir üretim tesisinin kullanımına maruz kalma fırsatı veriyor. [if I were to build my own]dedi Modi.

Modi, “Bu şirket Bobbie’ye çok benzer bir DNA’ya sahip: temiz, basit, organik ürünlerle aynı ürün felsefesi” diye ekledi. “Yürümeye başlayan çocuk maması yapmak için onlarca yıl harcadıktan sonra, bebek maması yapmaya başladılar ve fark ettikleri şeylerden biri de çok, çok farklı bir sektöre uyandıklarıydı. Bebek maması endüstrisi, geçen yıl kimsenin yakalayamayacağı kadar hızlı bozuldu ve bence onlar için, bu işi tek başımıza yapmaktansa birlikte daha güçlü olduğumuzun farkına vardılar.”

Nature’s One’ın satın alınmasıyla Bobbie, ABD’deki üçüncü en büyük tam entegre marka haline geldi ve WIC dışı pazar payını %15’e yükseltecek. Modi ayrıca, Nature’s One’ın yeni üretim tesisinin şirketin üretimini hacminin 3 katına çıkarmasını sağlayacağını söyledi.

Bobbie, Baby’s Only markası altında Nature’s One ürünlerini üretmeye devam edecek ve önümüzdeki yıl tesiste kendi ürünlerini üretmek için çalışacak. Modi, şirketin ayrıca ortaklığı ikiye katlama planıyla Perrigo Co. ile üretim ilişkisini sürdürdüğünü söyledi.

1997’de Jay Highman tarafından kurulan Nature’s One, geleneksel olarak yeni yürümeye başlayan bir formül üreticisiydi. Bununla birlikte, Ekim 2022’de şirket, bir dizi organik bebek maması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi onayını aldı. Modi, Highman ve Nature’s One çalışanlarının şirkette devam edeceğini söyledi. Highman, Nature’s One’ın yönetici direktörü rolünü üstlenecek ve Nature’s One yatırımcısı Juggernaut Capital Partners ile birlikte birleşik kuruluşta hissedar olacak.

Modi, “Bu, savunmasız nüfuslara temel bir malla hizmet veren her üretim operasyonunun yapması gereken türden bir oyun kitabıdır” dedi. [formula] Yine kriz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın