Türk Akımı’nı patlatmaya çalışan sabotajcılar tutuklandı

Türk Akımı’nı patlatmaya çalışan sabotajcılar tutuklandıKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türk Akımı naturel gaz boru hattıyla ilgili mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

Peskov, “(Rusya Devlet Başkanı) Bazı güçler, ki bu güçlerin kökenini Devlet Başkanı Vladimir Putin ima etti, Türk Akımı’nı da hedef aldı. Sabotajcılar yakalandı ve birkaç şahıs tutuklandı. Onu patlatmak istediler” ifadelerini kullandı. Sabotajcıların Rusya’da yakalandığını belirten Peskov, daha çok teferruat vermedi.

“Ancak proje onların ilgisiyle hayata geçebilir”

Rusya lideri Putin’in Türkiye’yi büyük bir gaz dağıtım merkezi haline getirme önerisini bugünkü toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da doğrudan ilettiğini belirten Peskov, “Oldukça olumlu ve teklifimizle ilgilendiğini gösteren bir tepki aldık. Proje ile alakalı Avrupa ülkeleriyle hemen hemen temasa geçilmedi. Ancak proje onların ilgisiyle hayata geçebilir” ifadelerini kullandı.

Öte taraftan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz günlerde Türk Akımı’na yönelik sabotaj girişimi olduğunu açıklamıştı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın