TreasurySpring, nakit fazlası olan işletmeleri hedefleyen yatırım platformunu genişletmek için 29 milyon dolar artırdı

rent a car 34

Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşüyle ​​öne çıkan pek çok sorun arasında en büyük sorunlardan biri, çok az banka hesabında çok fazla nakit bulundurmanın sorumluluğuydu. Bugün, işletmelerin nakit rezervlerinin bir kısmını yatırımlarda kullanması için bir platform oluşturan TreasurySpring adlı Londralı bir girişim, hizmetlerine olan ilginin artmasıyla ürünlerini genişletmek için 29 milyon dolarlık fon sağladığını duyuruyor.

B Serisi fonlama, yeni destekçi Mubadala Capital ve önceki destekçiler ETFS Capital, MMC Ventures ve Anthemis Group’un da katıldığı Balderton Capital tarafından yönetiliyor. Daha önce şirket 13 milyon dolar toplamıştı ve bu son turun kısmi detayları (kesin olarak 15 milyon sterlin) sızdırılmıştı. geçen hafta. Artık 29 milyon $’ın tamamının hem birincil hem de ikincil finansmanı içerdiğini ve girişimin 100 milyon $’a yakın bir değere sahip olduğunu anlıyoruz.

TreasurySpring’i kurmadan önce, üç kurucu ortak Kevin Cook (CEO), James Skillen (CTO) ve Matthew Longhurst (COO), riskten korunma fonları, varlık yönetimi ve yatırım danışmanlığı alanlarında çalışarak dişlerini kestiler ve Cook, bu deneyimin olduğunu söyledi. bu onlara işletmelerin nakit rezervlerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olacak bir platform oluşturma fikrini verdi.

Zorluk, iş dünyasında tanıdıktır: büyük kuruluşlar, hizmetlere genellikle küçük kuruluşlardan daha iyi erişime sahiptir. Bu durumda, üçünün gördüğü şey, büyük şirketlerdeki hazine departmanlarının nakit rezervlerini çeşitli şekillerde yatırmak için büyük yatırım bankalarıyla çalışabileceği, ancak dünyanın en büyüğü olmayan şirketler için bunu yapacak hiçbir yol olmadığıydı. aynı, bu yüzden cevap, paralarını benzer şekillerde yönetmelerine yardımcı olabilecek bir platform oluşturmaktı.

Açık olmak gerekirse, TreasurySpring’in müşterileri tam olarak küçük değil. Ortalama olarak, 5 milyon ila 10 milyon dolar arasında nakit rezervleri olabilir ve FTSE 100 şirketlerini ve diğer çok uluslu şirketleri, ölçeklenen girişimleri ve ayrıca hayır kurumlarını içerir. Bunlardan bazıları perakende devi Sainsbury’s, Schroders, süt ürünleri devi Muller, Hg, Bunq, Lendable ve Tide. Şirket, platformunu kullanan yaklaşık 250 kişi olduğunu ve şu anda 100 kişinin daha eklendiğini söylüyor (bu raundu teşvik eden ilgi artışının bir parçası).

Bu arada platform, hükümetler, şirketler ve Goldman Sachs, Barclays ve Societe Generale gibi bankalar olmak üzere üç ana kategoride yedi para birimine dokunan yaklaşık 600 standart nakit yatırım ürününü içerecek şekilde inşa edildi. Tıpkı tüketicilere daha önce erişemeyecekleri yatırım portföylerine erişmelerine izin vermek için bir dizi ETF sunulduğu gibi, bu durumda TreasurySpring FTF’ler sunar: “standartlaştırılmış ve düzenlenmiş” olarak tanımladığı Sabit Vadeli Fonlar ve paketleme ve farklı yatırım seçeneklerini hazine ekipleri için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Cook, işin yıllardır istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü söyledi – 2017’de kuruldu – ancak SVB’deki son erime ve ardından Credit Suisse’deki sorunlar, TreasurySpring’i gerçekten “radarda” yaptı.

Cook, “İşinizde sahip olduğunuz nakit söz konusu olduğunda, onun nerede olduğunu ve çok fazla ifşa edilmediğinizi bilmeniz gerekir,” dedi ve “ikinci olarak, bu nakitten alabileceğiniz her türlü getiriyi en üst düzeye çıkarmak istersiniz.” Şu anda sadece %5-6 civarında olan faiz oranlarıyla, mevduat hesapları hala büyük bir getiri sağlamıyor ve “paranızdan en iyi şekilde yararlanamıyorsanız, temerrüde düşüyorsunuz.”

Bununla birlikte, doğası gereği riskten kaçınan bir müşteriye satılan yeni bir pazarın ne olduğunu oluşturmak için hala yapılacak çok iş var gibi görünüyor. (Aslında burada çok az rakip var: Flagstone, yüksek faizli tasarruf hesaplarına odaklansa da benzer bir alandaki başka bir oyuncu.)

Balderton’ın yatırımı yöneten ortağı Rob Moffat, “Önce ürünü inşa etmeleri gerekiyordu ve bunu yapmaları yıllarını aldı ve ekibin dayanıklılığını beğendim,” dedi. “Ama şimdi pazara girmekle ilgili. Hazine görevlilerinin yeni bir şey almasını nasıl sağlarsınız? Yeni bir sermaye ürünü alan ilk mali işler sorumlusu olmak gerçekten isteniyor mu?”

Ancak Cook, bariz bir fırsat olarak gördüğü şey konusunda iyimser.

“En büyük kurumlar [collectively] milyarlarca nakde sahipler” dedi ve “hepsi arasındaki ortak nokta, nakit fazlası için uzun olsalar da, zaman ve uzmanlık açısından yetersiz olmaları.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın