Togg’un şarj üniteleri hizmet için gün sayıyor

Togg’un şarj üniteleri hizmet için gün sayıyorTürkiye’nin yerli ve milli arabası Togg marka araçlar için üretilen Trugo Elektrikli Şarj Üniteleri, TEM Otoyolu üstünde bulunan Highway’de yerini aldı.

İlk etapta 180 Kw gücündeki yüksek performanslı 6 şarj ünitesinin kurulumu tamamlanırken, önümüzdeki günlerde bütün çalışmaların sonlandırılmasıyla şarj üniteleri hizmet vermeye başlayacak. Sonrasında ise yüksek performanslı 6 tane daha şarj ünitesi kurularak TOGG, Highway’de toplamda 12 tane şarj ünitesiyle vatandaşların hizmetinde olacak.

“Togg’u fazlaca başarılı buluyoruz”

Elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasıyla birlikte şarj üniteleri de önemli bölgelerde yerini aldı. Togg’un şarj ünitelerinin de bulunduğu bölgede aracını şarj etmek için mola veren Tevfik Talas, “Togg’a fazlaca önem veriyorum. Araçlardan bir tane de ben ön siparişini verdim. Özlemle bekliyoruz. Bakanlık açıklamasında bin tane şarj ünitesinin tamamlamak üzere olduklarını söylemişti. Bu ciddi bir sayı. Ama burada yaygınlığıyla birlikte şarj sürelerinin kısaltılması da ehemmiyet arz ediyor. Farklı araçların farklı kapasiteleri var ama ne kadar sık alanlarda ve ne kadar süratli kapasiteyle şarj elde eden üniteler olursa hepimiz kullanıcılar için kolaylık elde edecektir. Togg’u oldukça başarılı buluyoruz. Bildiğimiz kadarıyla 29 Ekim’de banttan çıkacak. Teslim edileceği tarihi bekliyoruz. Ondan sonra da keyifle kullanacağız inşallah” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın