Togg CEO’su: 29 Ekim’de seri üretimi başlayacak, martta yollarda

Togg CEO’su: 29 Ekim’de seri üretimi başlayacak, martta yollardaTogg Üst Yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş, “29 Ekim’de Gemlik’teki tesisimiz seri üretime hazır hale gelecek. Seri üretimden üretilen araçlarımız sertifikasyon testlerine doğal olarak tutulacak ve inşallah martta trafiğe çıkmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Üniversitesinden (SAÜ) meydana getirilen açıklamaya gore, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen SAÜ 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Üniversite Dereceleri Töreni’ne katılan Karakaş, buradaki konuşmasında, oyunun kurallarının değiştiğini, otomotiv sektörünün de mobilite ekosistemine dahil bulunduğunu belirtti.

Karakaş, yeni mobilite çözümleri, yapay zeka, oyunlaştırma, blok zincir, büyük veri, sürdürülebilirlik, parlak zeka şebekeler, enerji çözümleri şeklinde kavram ve uygulamaların stratejik alanları oluşturduğunu ifade etti.

Tersine beyin göçüyle internasyonal firmalardan 27 personeli Togg’a kazandırdıklarını belirten Karakaş, 540 mühendisle çalıştıklarını bildirdi.

İş donanması başarı formülünün birey, takım ve organizasyon olarak üç ana temadan oluştuğuna, geleceği yönlendirmek için bu üç kavramın gerekliliğine ve önemine işaret eden Karakaş, çalışmalara ait şu detayları verdi:

“Şu an Gemlik Kampüsü’müzdeki tecrübe etme üretimlerindeyiz. Deneme üretimi, bizim sektörümüzde şu algılama geliyor; o denli kompleks bir yapıyı bir araya getirirken deniyoruz, öğreniyoruz, eksikliklerimizi tamamlıyoruz. 29 Ekim’de Gemlik’teki tesisimiz seri üretime hazır hale gelecek. Seri üretimden üretilen araçlarımız sertifikasyon testlerine tabi tutulacak ve inşallah martta trafiğe çıkmış olacak.”

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al da şehrin ve ülkenin rekabet gücünü çoğaltmak, ülkenin teknolojik kapasitesini güçlendirmek, mahalli ve milli düzeyde stratejik sektörlere yardımcı vermek için emek harcamalar yürüttüklerini belirtti.

Öğrenci dostu olmayı ve öğrenciden yana tavır almayı sürdüreceklerini vurgulayan Al, gençlere hitaben, “Umarım kimliğinizin bir parçası haline gelen üniversitemizle olan bağınızı hep güçlendirerek devam ettirirsiniz. Mezuniyetiniz hayırlı, yolunuz aleni olsun.” ifadelerini kullandı.

Üniversite birincisi Elif Ebrar Gezer’in hitabı ve mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının arkasından tüm öğrenciler kep atarak mezuniyeti kutladı.

Törene, Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, akademisyenler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın