TikTok’un Aile Eşleştirme aracı artık ebeveynlere, gençlerin gördüğü içerik üzerinde kişiselleştirilmiş kontrol sağlıyor

Şirket Salı günü yaptığı duyuruda, TikTok’un içerik filtreleme aracını, ebeveynlerin içerik ve gizlilik ayarlarını etkinleştirmek için hesaplarını gençlerinin hesabına bağlamasına olanak tanıyan Aile Eşleştirme teklifine getirdiğini duyurdu. İçerik filtreleme, kullanıcıların Sizin İçin veya Takip Edilen akışlarında görmek istemedikleri kelimeler veya hashtag’ler içeren videoları filtrelemelerine olanak tanır.

TikTok, Family Pairing’e içerik filtreleme getirerek, ebeveynlerin gençlerinin “benzersiz bir şekilde sarsıcı bulabilecekleri içeriği görüntüleme” olasılığını azaltmalarına yardımcı olacağını söylüyor. Resmi sunum, bu işlevsellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktığı gibi geliyor Mart ayında geri.

“Bu özelliği Aile Eşleştirmeye uyarlamak için uzmanlarla görüştük; Çevrimiçi Aile Güvenliği Enstitüsü, ailelerin ihtiyaçları için en iyi deneyimi seçmelerini sağlamakla gençlerin çevrimiçi dünyaya katılma haklarına saygı duymamızı sağlamak arasında nasıl bir denge kurulacağına dair” diye yazdı şirket bir blog gönderisinde. “Bu nedenle, varsayılan olarak gençler, bakıcılarının eklediği anahtar kelimeleri görüntüleyebilir.”

Ebeveynlerin eklediği anahtar kelimeler, TikTok’un üzerine kişiselleştirilmiş bir katman sağlayacaktır. İçerik Düzeyleri Daha olgun veya karmaşık temalara sahip içeriğin 13-17 yaş arası kitlelere ulaşmasını engellemeye zaten yardımcı olan sistem.

Şirket ayrıca bugün, “platformumuzu doğrudan kullananların deneyimlerini dinlemek ve topluluğumuz için mümkün olan en güvenli deneyimi yaratmak üzere değişiklikler yapmak üzere daha iyi bir konuma sahip olmak” için bu yıl içinde küresel bir Gençlik Konseyi kuracağını da duyurdu.

Mart ayında TikTok ekran süresi kontrollerini güncelledi daha fazla özel seçenekle, genç hesapları için yeni varsayılan ayarlar ve daha fazla ebeveyn denetimiyle genişletilmiş Aile Eşleştirmesi eklendi. Bu değişikliklerin bir parçası olarak uygulama, her gencin günlük ekran süresini varsayılan olarak 60 dakikaya ayarladı. Gençler bu sınıra ulaştıklarında, kaydırmaya devam etmeleri için bir şifre girmeleri istenir.

Bu değişikliği uygulamaya koyduktan kısa bir süre sonra TikTik CEO’su Shou Zi Chew, aracın verimsizliği hakkında sorgulandı Bugün Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi önünde yapılan bir kongre duruşmasında. Yönetici, şirketin kaç gencin varsayılan limitlerin ötesinde izlemeye devam ettiğine dair veriye sahip olmadığını kabul etmek zorunda kaldı. TikTok bugün, gençlerin neredeyse dörtte üçünün sınırı korumayı seçtiğini açıkladı.

TikTok ayrıca 850.000’den fazla gencin ve ailelerinin bireysel ihtiyaçlarına göre korkuluklar ve tercihler belirlemek için Aile Eşleştirmeyi kullandığını paylaştı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın