The Rings of Power Amazon Prime Video’da rekor kırdı

The Rings of Power Amazon Prime Video’da rekor kırdıAmazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power geçtiğimiz hafta ilk iki bölümüyle izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Amazon’dan yapılan açıklamaya nazaran, dizi 24 saat arasında 25 milyon seyirciye ulaşarak Prime Video’da bir rekora imza attı.

Amazon Studios’un tepe yöneticisi Jennifer Salke, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Tolkien’in tüm zamanların en iyileri içinde sayılan ve pek oldukça kişi tarafından düşlem türünün öncüsü olarak düşünülen hikayelerinin bize bu gururu yaşatmasının oldukça yerinde bulunduğunu söyleyebiliriz.”

The Rings of Power’a Amazon’un büyük bir yatırım yapmış olduğu ve buna paralel olarak büyük ümitler bağladığı biliniyor. Dizinin ilk sezonu için 465 milyon dolar harcandığı söyleniyor. Amazon’un yeni yapımının karşısında House of the Dragon benzer biçimde oldukça kuvvetli bir rakip yer alıyor. Bu dizinin rekorlara imza atan ilk bölümü YouTube’da izlenebiliyor.

Amazon The Rings of Power’ın yorumlarına trollerin saldırmasını engellemek için de ilginç bir yöntem izliyor. The Variety’nin haberine nazaran, firma Prime Video üstünde yorumların yayınlanmasını trolleri filtrelemek için 72 saat erteliyor. Amazon’un kontrolünde olmayan Rotten Tomatoes sitesinde dizi genel izleyiciden yüzde 39, eleştirmenlerden ise yüzde 84 puan almış durumda. Yine Amazon’un sahibi olduğu IMDb’de ise dizinin mevcut puanı 10 üstünden 6.8 oldu. Şimdiye kadar bu platformda 89 bin bireyin diziyi notlandırdığı görülüyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın