Amazon bir ‘Yüzüklerin Efendisi’ MMO’su geliştiriyor

3d duvar kağıdı

Amazon’da var bir anlaşmaya vardı “Yüzüklerin Efendisi” ve “Hobbit”in IP haklarına sahip şirket olan Embracer Group ile JRR Tolkien’in eserlerine dayanan çok oyunculu bir çevrimiçi (MMO) oyun yayınlamak üzere. Yaklaşan oyun, “Hobbit” ve “Yüzüklerin Efendisi” edebi üçlemesinin hikayelerini içeren, Orta Dünya’da geçen bir açık dünya MMO macerası olacak.

Oyun, MMO’nun arkasındaki aynı stüdyo olan Amazon Games Orange County stüdyosu ile üretimin ilk aşamalarında. Yeni Dünya. Amazon Games, oyunu PC ve konsollar için küresel olarak yayınlayacak. Amazon, lansman zamanlaması da dahil olmak üzere ek ayrıntıları daha sonraki bir tarihte açıklayacağını söylüyor.

Amazon Studios, Prime Video için “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri”ni üretse de Amazon, gösterinin Amazon Games ile geliştirilmekte olan bu yaklaşan MMO oyunuyla ilgisi olmadığını söylüyor.

“İster orijinal IP’ler ister uzun süredir sevilenler aracılığıyla olsun, oyunculara yüksek kaliteli oyunlar getirmeye kararlıyız. Yüzüklerin EfendisiAmazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann, basın bülteni. “Oyunculara yeni bir bakış açısı getirmek Yüzüklerin Efendisi uzun zamandır ekibimiz için bir özlem olmuştur ve Middle-earth Enterprises’ın bu ikonik dünyayı bize emanet etmesinden onur ve minnettarız. Ayrıca geçen yıl Tomb Raider anlaşmamızın ardından Embracer Group ile ilişkimizi genişletmekten de memnunuz çünkü onlar mükemmel işbirlikçiler olduklarını kanıtladılar.”

Yaklaşan oyunun Amazon’un bir Yüzüklerin Efendisi MMO’suna ikinci kez gideceğini belirtmekte fayda var. Şirketin ilk girişimi 2019 yılında duyurulmuştu ve ardından 2021’de iptal edildi. Oyun Amazon, Athlon Games ve Leyou tarafından ortaklaşa geliştiriliyordu. Proje, 2020’de Leyou’yu satın alan Amazon ve Tencent arasındaki bir anlaşmazlığın ardından rafa kaldırıldı.

Yaklaşan oyunun haberi, Amazon’un video oyunlarına yönelik hamlesini ilerletmesi ve stratejisini elden geçirmesiyle geldi. Bu yılın başlarında, şirket yaklaşık 100 çalışanı işten çıkardı video oyunları bölümünde. İşten çıkarmalar arasında Game Growth grubu, Amazon’un San Diego oyun stüdyosu ve Prime Gaming çalışanları yer aldı.

Amazon Games’in kadrosu, şirket içinde geliştirilen MMO New World ve aksiyon rol yapma oyunu “Lost Ark”ı içerir. şirket aynı zamanda yeni bir çoklu platform geliştirin “Mezar yağmacısı” başlık. 2013 yılında piyasaya sürülen Amazon Games, yayınlanan birkaç projesine rağmen henüz büyük bir başarı elde edemedi. Şirket şimdi büyük olasılıkla dikkatleri üzerine çekecek büyük bir fantazi franchise ile bir başarı elde etmek istiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın