Thales, 3.6 milyar dolarlık Imperva’yı satın alarak uygulama güvenliği pazarına giriyor

Fransız havacılık ve savunma grubu Thales tedarik ediyor siber güvenlik şirketi Imperva Thoma Bravo’dan 3.6 milyar dolarlık bir anlaşmayla.

haber geliyor dört yıl sonra özel sermaye devi Thoma Bravo, Imperva’yı 2.1 milyar dolara satın aldı ve San Mateo merkezli şirketi özel mülkiyete geçirdikten sekiz yıl sonra devraldı. halka açıldı New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE).

2002 yılında kurulan Imperva, web uygulaması güvenlik duvarları (WAF’ler), API güvenliği, DDoS koruması, hesap devralma (ATO) koruması, veri etkinliği izleme (DAM) ve daha fazlasını kapsayan hizmetleri olan bir veri ve uygulama güvenliği şirketidir.

rent a car 34

Thales, son yıllarda satın almalar yoluyla siber güvenlik tekliflerini desteklemek için önemli miktarda kaynak harcadı. Bu içerir Gemalto’yu satın almak için 2017’de 5,5 milyar dolarlık anlaşma, bankacılık gibi sektörler için dijital tanımlama ve veri koruması sunan bir şirket. Ve daha yakın zamanda satın aldı hem Excellium hem de ve S21SEC, geçen yıl kapanan anlaşmalar. Thales de bu süreçte Avustralya siber güvenlik girişimini satın alıyor Tesserent, değerinde bir anlaşmada 176 milyon dolar (AUD).

Imperva’nın kanatları altında olması, Thales’in özellikle uygulama güvenliği pazarına girdiğini gösterirken, aynı zamanda veri güvenliği alanındaki mevcut ayak izini de genişletiyor.

Thales CEO’su Patrice Caine bir basın açıklamasında, “Bu satın almayla, siber güvenlik yeteneklerimizi hızlandırmak için eşsiz bir fırsatı değerlendiriyoruz ve kapsamlı bir ürün ve hizmet portföyü sağlayarak birinci sınıf bir küresel siber güvenlik entegre oyuncusu oluşturma hedefimize doğru önemli bir adım atıyoruz” dedi.

Thales, Imperva’nın dahil olmasıyla, toplam siber güvenlik işinin 2,4 milyar Euro’luk (2,65 milyar $) gelir elde edeceğini ve Imperva’nın kendisinin yaklaşık 500 milyon $ katkıda bulunacağını söyledi.

Thales, anlaşmayı 2024’ün başlarında tamamlamayı beklediğini söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın