Prosus, Byju’nun yönetimini sorguluyor, Hintli edtech’in ‘düzenli olarak tavsiyeleri dikkate almadığını’ söylüyor

rent a car 34

Byju’nun önemli bir yatırımcısı, tüm bağımsız üyelerin girişimin yönetim kurulundan ayrılmasından sadece haftalar sonra, edtech devinin yönetişim konusundaki hayal kırıklığını ifade etmek için kayıtlara geçti. Prosus Salı günü yaptığı açıklamada, Byju’nun “raporlama ve yönetişim yapılarının bu ölçekteki bir şirket için yeterince gelişmediğini” ve “tavsiye ve tavsiyeleri dikkate almadığını” söyledi.

Tam açıklama aşağıda.

Prosus, Hindistan’da milyarlarca yatırım yapan ve yaklaşık 20 yıldır düzinelerce dinamik işletme ve kurucuyla işbirliği yapan, Hindistan girişimciliğinin uzun süredir devam eden ve kararlı bir destekçisidir. Hindistan’da ve dünya genelinde birlikte çalıştığımız şirketler ve sektörler hızlı bir şekilde büyürken ve hızla gelişirken, paydaşlarımız haklı olarak kendimizi ve yatırım yaptığımız şirketlerimizi en yüksek kurumsal yönetim ve raporlama standartlarında tutmamızı bekliyor.

BYJU’S, 2018’deki ilk yatırımımızdan bu yana önemli ölçüde büyüdü, ancak zaman içinde raporlama ve yönetişim yapıları bu ölçekteki bir şirket için yeterince gelişmedi. Direktörümüzün tekrarlanan çabalarına rağmen, BYJU’S’daki yönetici liderlik, stratejik, operasyonel, yasal ve kurumsal yönetişim konularıyla ilgili tavsiye ve tavsiyeleri düzenli olarak göz ardı etti. Yönetim Kurulu Üyemiz’in BYJU Yönetim Kurulu’ndan ayrılma kararı, vekâlet görevini Şirket’in ve menfaat sahiplerinin uzun vadeli çıkarlarına hizmet edecek şekilde yerine getiremeyeceğinin anlaşılması üzerine alınmıştır.

BYJU’S, Prosus için çok önemli ve stratejik iki yatırım alanı olan Hindistan ve Eğitim’in kesiştiği noktada bulunuyor. Artık Şirket Yönetim Kurulu’nda görev yapan bir temsilcimiz olmamasına rağmen, BYJU’ların potansiyeline ve Hindistan’da ve tüm dünyada kaliteli eğitime erişimde devrim yaratmadaki rolüne inanmaya devam ediyoruz. Bir hissedar olarak Prosus, Şirketin ve paydaşlarının uzun vadeli çıkarlarını korumak için diğer hissedarlar ve devlet yetkilileriyle işbirliği yaparak haklarını savunmaya devam edecektir.

Takip etmek için daha fazlası.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın