Terör saldırısıyla alakalı soruşturmada yeni gelişme

Terör saldırısıyla alakalı soruşturmada yeni gelişmeİstanbul Beyoğlu’nda 6 ferdin hayatını kaybetmiş olduğu 81 bireyin yaralandığı terör saldırısıyla alakalı soruşturma devam ediyor.

Saldırıyla bağlantılı oldukları öne sürülen nedeni ile yakalanan 50 şüphelinin polisteki sorgusu sürerken, eylemde yer edinen hücrenin bütün bağlantıları azar azar ortaya çıkmaya başladı. Bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG bağlantılı bir hücre tarafından gerçekleştirilen saldırıyla alakalı gözaltı sayısı 50’ye yükseldi. Bombayı İstiklal Caddesi’ne bırakan Ahlşam Albashir ile B. Isminde teröristi Beyoğlu’na aracıyla götüren Yasir E.K., B. Isminde firari teröristi Edirne’ye taşıyan Ammar Jarkas ile Ahlam Bashir’i Esenler’den Küçükçekmece’deki eve bırakan Ahmed Jarkas da gözaltına alındı. İstanbul’daki saldırıda doğrudan parmağı olan hücrenin kilit isimleri içinde yayınlanan ve Ahlam Albashir adlı teşkilat üyesi ile beraber Afrin’den Türkiye’ye ‘karı-koca’ kılığında gelen B. Isimli teröristi İstanbul’dan Edirne’ye götürmüş olan Ammar Jarkas’ın ifadeleri, eylemdeki kilidi çözecek.

TEM Şube’de çapraz sorguya alınan terörist Ahlam Albashir ile birlikte Ammar Jarkas, kardeşi Ahmed Jarkas ve iki teröristi aracıyla Taksim’e götüren Yasir E.K.’nın da aralarında olduğu 50 şüphelinin polisteki sorgusu devam ediyor.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın