Teksas’taki EV sahipleri yıllık 200 $ ücretle karşı karşıya

Eyaletler, pompa başındaki sürücülere vergi koydu bir yüzyıldan fazla. Yine de, elektrikli otomobiller yaygınlaştıkça, insanlar yakıt ikmali yapmayı tamamen bıraktığında ne olur?

Eyalet milletvekilleri, etrafta dolaşmak için hala kamu altyapısına güvendikleri için ödemeleri gerektiğini savunarak EV sahiplerine giderek artan bir şekilde yıllık ücretler uyguluyorlar. Teksas, aşağıdakileri takiben böyle bir vergiyi toplayan en son eyalet olma yolunda ilerliyor: bir düzineden fazla diğerleriGeorgia, Michigan ve Ohio dahil.

Teksas Senatosu geçti SB 505 mart sonunda Eyalet Meclisi bu hafta benzer bir yasa tasarısını onaylayarak Vali Greg Abbott’ın masasına gönderdi. Tasarının en son versiyonu, elektrikli araçlar için yıllık 200 dolarlık bir kayıt ücreti ortaya koyuyor, istisnalar yavaş yavaş “Mahalle Elektrikli Araçlar”, örneğin otomobil bisikletleri, mopedler ve motosikletler. Tasarı, ortaya çıkan ücretlerin “devlet otoyolları fonunun kredisine yatırılması gerektiğini” belirtiyor.

Teksas, böyle bir fatura ile ilerlemede kesinlikle yalnız olmasa da, 200 $ ‘lık ücreti, yalnızca Georgia ile eşleşen yüksek uçta. Colorado, yılda 50 $ ile en düşük EV ücretine sahip eyalettir (ücretsiz eyaletler hariç).

Yerel medya kuruluşu KRLD’ye yaptığı açıklamada tasarıya karşı konuşan Environment Texas direktörü Luke Metzger, 200 dolarlık ücretin cezalandırıcı olduğunu ve “Teksaslıların Teksas’taki hava kirliliğini azaltmak için çok kritik olan bu temiz araçları satın almasını zorlaştıracağını” savundu.

Elektrikli otomobiller hala birçok Amerikalı için ulaşılamaz fiyatlara satılıyor. Eylül 2022’de elektrikli araçların ortalama fiyatı 65.291 dolarken, gaz tüketenlerin ortalama fiyatı 48.094 dolardı. Cox Otomotiv.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın