TEKNOFEST KARADENİZ 2022 sona erdi

TEKNOFEST KARADENİZ 2022 sona erdi600 binden fazla yarışmacının başvurduğu, T3 Vakfı tarafından Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ 2022, bugün meydana getirilen törenle bitti. Törende TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, festivalde dereceye giren takım ve öğrencilere hediyelerini takdim etti.

“Kim milli değişen teknolojinin gelişmesi, serpilmesi, büyümesi için omuz verirse, onlarla yan yana yürüyeceğiz”

Törende konuşan Selçuk Bayraktar, “Başladığı andan itibaren iklimi değiştiren, adeta yüksek hızlı bir şarj istasyonu gibi hepimizi şarj eden bir TEKNOFEST’in sonuna geldik. TEKNOFEST mevsimi, ulusal teknoloji rüzgarlarının güçlü bir biçimde estiği, heyecan veren coşkulu bir mevsimdir. TEKNOFEST iklimi hem bu günümüz bununla beraber geleceğimiz için ümit veren bir iklimdir. Gençler, sizler tam bağımsız ve müreffeh Türkiye’nin yarınlarısınız. Sizler geleceğimizin ümit dolu hikayelerinin yazarlarısınız. Sizler milli teknoloji hamlesini geleceğe taşıyacak sancaktarlarımızsınız. Kolay olmayacak. Türlü türlü engellerle yolunuza taşlar döşenmeye çalışılacak. Tüm bu taşlarla, yolunuzu kesecek takozlarla el ele omuz omuza sırt sırta vererek mücadele edeceğiz. Kim ulusal teknolojinin gelişmesi, serpilmesi, büyümesi için omuz verirse. Onlarla yan yana yürüyeceğiz” dedi.

TEKNOFEST 2023’ün İstanbul’da yapılacağını anlatım eden Bayraktar, “Milli Teknoloji Hamlesi ancak gençlerin çabalarıyla değil, milletimiz tarafından adeta bir seferberlik ruhuyla sahip çıkıldığı takdirde hedefe ulaşacak ve menzile varacaktır. TEKNOFEST’e katkı veren valimize, belediye başkanımıza, paydaşlarımıza, Karadeniz halkına, T3 Vakfındaki takım arkadaşlarıma, gönüllülerimize, genç kardeşlerimize, dünyanın farklı noktalarından gelen aziz milletimize teşekkür ediyorum. Seneye TEKNOFEST 2023’te İstanbul’da görüşmek üzere” diye konuştu.
Bayraktar, konuşmasının ardından alanda gezerek vatandaşlarla bir araya geldi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın