Techstars, yeni hızlandırıcı fonu için 150 milyon dolar topladı

Startup hızlandırıcı Techstars, yeni fonu için 150 milyon dolar topluyor. SEC dosyaları göstermek. Hızlandırıcı, kurumsal olarak desteklenen üçüncü fonunun dağıtım döneminin bitiminden önce yeni sermaye arıyor. Techstars Hızlandırıcı 2021bu yılın sonlarında.

Techstars, düzenleyici kısıtlamalara atıfta bulunarak, finansmanı nasıl kullanmayı veya dağıtmayı planladığına ilişkin ayrıntıları sunmayı reddetti. Ancak, öncekiler gibi, yeni fon Techstars Accelerator 2024’ün hızlandırıcı aşaması ve/veya hızlandırıcı sonrası yatırımlar için kullanılması bekleniyor.

Boulder merkezli erken aşama yatırımcı, mevcut fonunu yalnızca hızlandırıcı aşama yatırımları için kullandı. Önceki fonları, hem hızlandırma aşamasında hem de program sonrasında devam eden yatırımlarla girişimleri destekledi.

3. Fon, 2023 yılı sonuna kadar küresel hızlandırıcı programlarının bir parçası olan 800’den fazla tohum öncesi ve tohum girişimini desteklemeyi hedefliyor. , web3 ve temiz teknoloji.

Techstars’ın üç aylık programından geçen girişimler, diğer kaynakların yanı sıra ağına ve mentorluğuna erişimin yanı sıra adi hisse senetlerinin %6 ila %9’u karşılığında 20.000 ABD Doları ve 100.000 ABD Doları dönüştürülebilir tahvil alıyor.

2006 yılında kurulan Techstars, New York, Los Angeles, Londra, Boston, Tel Aviv ve Lagos da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde 50’den fazla hızlandırıcı grubu yönetiyor. Hızlandırıcı, geçen yıl ARM Labs ile ortaklaşa Lagos kolunu başlattı uzman ve genel programlarını küresel olarak genişletme planının bir parçası olarak.

Techstars, büyüme ve genişleme planlarını ikiye katlamak için yakın zamanda yatırım çabalarını desteklemek için yeni fonlar başlattı.

Örneğin geçen yıl, hızlandırma programları için çok erken olan girişimleri desteklemek için bir fon olan Rising Stars’ı başlattı. Bu fon kapsamında Techstars, %7 ila %10 öz sermaye karşılığında 100.000 dolarlık çek verecek.

Hızlandırıcı ayrıca 80 milyon doları da piyasaya sürdü. Gelişen Şehirler Fonu ABD genelinde dokuz şehirde çeşitli kurucular tarafından 400’ün üzerinde girişimi desteklemek için JPMorgan ile ortaklaşa

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın