TechCrunch+ özeti: SaaS VC’ler için derin teknoloji ipuçları, toksik bağış toplama, öğrenci vizesi başlangıç ​​seçenekleri

Kelime çağrışım oyunu oynarken birisi “başlangıç” dese, “bağış toplama” ile yanıt verirdim. (Bahse girerim sen de yapardın.)

İnsanlardan para istemek, her kurucunun yolculuğunun önemli bir yönüdür, ancak Techstars Genel Müdürü Collin Wallace diyor aynı zamanda “ölümünüzü hızlandırabilir”.

Örneğin, mühendislik, satış ve pazarlamayı hızlandırmak için bir tur yükseltmek kulağa olumlu geliyor – peki ya işletmenin kendisi olumsuz birim ekonomiye sahipse?


Eksiksiz TechCrunch+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


Wallace, TC+’da “Çoğu zaman, bir şirket ile onun ölçek elde etme yeteneği arasında duran şey para eksikliği değildir” diye yazıyor.

“Şunu sormak daha iyi: Aceleyle ilgili sorunlarımız var mı? Ürün sorunları? Süreç sorunları? İnsanlar sorunları mı? İş modelim temelde kusurlu mu?”

Bu makalede, girişimcileri genellikle yeni nakit aramaya yönlendiren dört senaryoyu inceliyor ve “kayıpları neyin tetiklediğine dair net bir resim” elde etmenin neden çok daha önemli olduğunu açıklıyor.

okuduğunuz için teşekkürler

walter thompson
İçerik Yöneticisi, TechCrunch+
@kahramanınız

Yazılım yatırımcıları, derin teknolojiye girmeden önce bu 3 fikri (yeniden) öğrenmelidir

tavandan sarkan üç ampul

Görsel Kaynakları: Hıristiyan Sturzenegger (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Kurucu ortak Champ Suthipongchai’ye göre risk sermayedarları “yazılım yatırımını düşük marjlı bir finans oyununa” dönüştürdüklerinden, pek çok kişinin “ilerleyememesi ve bir sonraki büyük şeye: derin teknolojiye yatırım yapamaması” net bir pozitif olabilir. ve Creative Ventures’ta genel ortak.

Bir SaaS zihniyeti, derin teknoloji yatırımıyla ilgili değildir; bu, geleneksel risk sermayedarlarının dalmadan önce davranışlarını (ve beklentilerini) yeniden ayarlamaları gerektiği anlamına gelir.

Suthipongchai, “Yazılım yatırımcılarının ilk kurucusu” mantrası, derin teknoloji dünyasında kesinlikle yanlıştır,” diye yazıyor.

“Bu tür büyülü düşünme, tam da bu yüzden onların yazılım başucu kitabı başarısız olmaya mahkumdur.”

Blank Street, kahve dükkanlarını VC için çekici hale getirme kodunu kırdı

Boş Sokak, kahve, girişimler, risk sermayesi

Görsel Kaynakları: Getty Resimleri

Teknoloji yatırımcıları fiziksel işletmeleri destekleme eğiliminde değiller çünkü çok fazla hareketli parçaya sahipler: SaaS girişimlerinin lastiği patlayamaz veya bir sağlık denetiminden geçemez ve kesinlikle yaya trafiğine ihtiyaçları yoktur.

Rebecca Szkutak, “Ancak Blank Street, 65’ten fazla fiziksel kahve dükkanından oluşan bir zincirin risk sermayedarlarını çekmek için doğru ölçümlere nasıl sahip olacağına dair kodu kırdığını iddia ediyor” diye yazıyor.

“Kısa bir süre önce, genel giderleri düşük olan şirketler için bile, kaynak yaratmanın burun buruna geldiği bir yılın ortasında, 20 milyon dolarlık B Serisi turunu kapattılar.”

Sophie’ye sorun: ABD’de öğrenci vizesiyle bulunuyorsam bir startup kurabilir miyim?

ortasında bir Amerikan bayrağı olan labirent çitinin girişinde yalnız bir figür

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin / TechCrunch

Sevgili Sophie,

İlk tercihim olan bir Amerikan üniversitesine kabul edildiğimi öğrendim!

Bir gün, hayalim ABD’de kendi girişimimi kurmak olurdu Hayalimi gerçekleştirmek için koymama izin verilen herhangi bir temel var mı?

— İleriye Dönük Kurucu


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın