TC+ özeti: 5 VC’den satış konuşması koçluğu, Siyahi kurucu finansman seçenekleri, 3 fintech flub

rent a car 34

Geçen hafta TechCrunch Early Stage’deki konuşmalarıma göre, VC’ler hevesten fazlasını gösterebilen ilk kez kuruculara çok açık.

Ancak anlaşma yapmak kendine özgüdür: Birkaç yatırımcı kahve içerken anlaşma yapmaktan memnun olabilir, ancak erken aşamadaki ekiplerin hala geride bırakabilecekleri sağlam bir satış konuşması sunumuna veya nota ihtiyacı vardır.

Benzer şekilde, bir VC, yeni basılan CEO’ları ramen yemeye ve otobüse binmeye teşvik ederken, bir başkası coğrafya, gelir ve diğer faktörlere bağlı olarak altı haneli düşük bir maaş önerebilir.


Eksiksiz TechCrunch+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


İlk aşamadaki beş yatırımcıdan yeni başlayanlar için samimi tavsiyeler vermelerini istedim.ve size biraz zaman kazandıracağım – çoğunuz olmasa da çoğunuz muhtemelen henüz bir yatırımcı teklif etmeye hazır değilsiniz.

Henüz çok sayıda müşteriyle konuşmadıysanız veya sizinki gibi şirketleri destekleyen en az 25 yatırımcı için bir iletişim tablosu oluşturmadıysanız, çok erken.

Ve sunum sunumunuza yalnızca daha çekici hale getirmek için “AI” eklediyseniz, bazı kötü haberlerim daha var: FOMO modası geçti ve durum tespiti yeni siyah.

Cevaplamak için zaman ayıran herkese çok teşekkürler! Gelecekteki sütunlara dahil edilmek isteyen erken aşamadaki bir yatırımcıysanız, e-posta [email protected] konu satırında “Bana nasıl sunum yapılır” ile.

İşte bu ay katılanlar:

okuduğunuz için teşekkürler

walter thompson
İçerik Yöneticisi, TechCrunch+
@kahramanınız

10 yıllık fintech başarısızlığı: İlk heyecanı karşılayamayan 3 fikir daha

"Arıza" Office Metaphor, buruşuk kağıt toplarla çevrili sarı bir okla çevrili bir çöp sepeti.

Görsel Kaynakları: TommL (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

P2P borç vermeyi ve isteğe bağlı sigortayı hatırlıyor musunuz? Değilse, bunun iyi bir nedeni var: Çok fazla yutturmacaya rağmen, bunlar son on yılda başarısız olan birkaç fintech yeniliğinden sadece ikisi.

Fintech danışmanı Grant Easterbook, en son TC+ köşe yazısında “başlangıçta ümit verici görünen ancak finansal hizmetler sektörünü değiştirmede büyük ölçüde başarısız olan” üç fikri daha inceledi.

Easterbrook’a göre, bu teklemeler günümüzün kurucularına ve yatırımcılarına değerli dersler sunuyor: “Fintech girişimcileri, ortalama bir tüketicinin parayı düşünmeyi sevmediği ve çoğu zaman onunla başkasının ilgilenmesini istediği şeklindeki temel ilkeyi hatırlamalıdır.”

Hassas fermantasyonun kapasite çılgınlığı: Planı mı kaybettik?

Pörtlek gözlü çizburger

Görsel Kaynakları: Andrea Komi (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Hassas fermantasyon yoluyla üretilen gıdalar, süpermarketlerin donmuş reyonlarında ve fast food restoranlarında bulunuyor, ancak biyo-işlemenin çıktısı ne zaman geleneksel çiftçilik yöntemlerini geçecek?

Blake Byrne, “Endüstriden ve akademiden önde gelen bilim adamları ve teknoloji uzmanları bana – genellikle kısık tonlarda ve bazen sadece kayıt dışı olarak – gıda sınıfı hassas fermantasyon ekonomisinin ticari süt ürünleri veya yumurtalarla rekabet etmeye yakın olmadığını söyleme eğilimindedir” diyor Blake Byrne. , gizli modda bir biyo-üretim başlangıcı inşa eden bir Cambridge Üniversitesi mezunu.

TC+’da, “eski sistemleri ölçeklendirmek” yerine, hassas fermantasyon endüstrisinin “adımlı yerine radikal süreç yoğunlaştırması” üreten uygulamalara yatırım yapması gerektiğini yazıyor.

İlk çeyrekte %0,69 olan Siyah kurucular için finansmandaki düşüş ‘artık duygusal bir tepki uyandırmıyor’

Beyaz arka plana karşı iplerle büyük yeşil helyum balonları çeken genç bir kadının tam boyu

Beyaz arka plana karşı iplerle büyük yeşil helyum balonları çeken genç bir kadının tam boyu

Tohum, kurumsal girişim, özel sermaye ve risk sermayesi dahil olmak üzere, Siyahi kurucular genellikle tüm finansmanın yaklaşık %1’ini alır.

Ancak son zamanlarda, bu kohorttaki girişimciler önemli bir düşüş gördü: 2023’ün ilk çeyreğinde, “Siyah kurucular, çeyrek için toplam yaklaşık 45 milyar dolarlık Crunchbase’in tahmini %0,69’unu veya yalnızca 312 milyon dolarını topladı” diyor Dominic Madori-Davis. .

Geçen yılın aynı döneminde 1.26 milyar dolar topladılar.

Böylesine eşitsiz bir oyun alanında, bazı oyuncuların farklı bir yol izlemesini beklemek meşrudur, bu nedenle bazı Siyah kurucular devlet hibeleri, “CVC fonları ve Orta Doğu’da gelişmekte olan firmalar” gibi alternatifleri araştırıyorlar.

Aventurine, erken aşamadaki kurucuların temellerini bulmalarına yardımcı olur

Görsel Kaynakları: Ivanastar / Getty Images

Odysseus, eve dönüş yolunu bulmak için 10 yıl boyunca dolaştı, bu aynı zamanda bir kurucunun başarılı bir startup kurmak için ne kadar süre çalışabileceğini de gösteriyor.

Epik bir şiir gibi, yolculuk da tuzaklar ve kendi kendine yapılan başarısızlıklarla çevrilidir. Herkese göre değil, bu yüzden Aventurine Capital Group “doğal girişimci olmayan insanları desteklemek için erkenden harekete geçiyor” diye yazıyor Haje Jan Kamps.

Genel Müdür Joe Maruschak, “Bu insanlar üniversitelerde profesörler ve onlardan kök salıp bizim bulunduğumuz yere, bir stüdyonun olduğu yere gelmelerini istemek işe yaramayacak,” dedi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın