OpenAI, ChatGPT için iş planını önizliyor, yeni gizlilik denetimlerini başlatıyor

OpenAI, kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, viral AI destekli sohbet robotu ChatGPT için yeni bir abonelik katmanı sunmayı planladığını söylüyor.

ChatGPT Business olarak adlandırılan OpenAI, gelecek teklifi “verileri üzerinde daha fazla kontrole ihtiyaç duyan profesyonellerin yanı sıra son kullanıcılarını yönetmek isteyen işletmeler için” olarak tanımlıyor.

OpenAI, “ChatGPT Business, API’mizin veri kullanım politikalarını izleyecektir, bu da son kullanıcıların verilerinin varsayılan olarak modellerimizi eğitmek için kullanılmadığı anlamına gelir.” yazdı bugün yayınlanan bir blog yazısında. “ChatGPT Business’ı önümüzdeki aylarda kullanıma sunmayı planlıyoruz.”

OpenAI daha önce, hizmet hızla büyüdükçe ChatGPT için ek ücretli planlar araştırdığını telgrafla bildirmişti. (İlk abonelik katmanı, ChatGPT ArtıŞubat ayında piyasaya sürüldü ve aylık 20 ABD Doları olarak fiyatlandırıldı.) Birine göre kaynakChatGPT’nin lansmanından sadece iki ay sonra, Ocak ayında aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı tahmin ediliyor ve bu da onu tarihteki en hızlı büyüyen tüketici uygulaması yapıyor.

Aksine tartışma Ve birçok yasaklar, ChatGPT, OpenAI için bir tanıtım kazancı olduğunu kanıtladı, medyanın büyük ilgisini çekti ve sosyal medyada sayısız mem üretti. Ancak çalıştırılması pahalı bir hizmettir. OpenAI’nin kurucu ortağı ve CEO’su Sam Altman’a göre, ChatGPT’nin işletme giderleri “göz yaşartıcı”. miktar toplam işlem maliyetlerinde sohbet başına birkaç sente kadar.

OpenAI, ChatGPT Business’ın ötesinde bugün tüm ChatGPT kullanıcılarının sohbet geçmişini kapatmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği duyurdu. OpenAI, sohbet geçmişi devre dışı bırakıldığında başlatılan konuşmaların OpenAI’nin modellerini eğitmek ve iyileştirmek için kullanılmayacağını ve geçmiş kenar çubuğunda görünmeyeceğini, ancak 30 gün süreyle saklanacağını ve “kötüye kullanımı izlemek için gerektiğinde” gözden geçirileceğini söylüyor. ”

ChatGPT verileri de bugün itibariyle dışa aktarılabilir. Kullanıcılar, verilerinin bir dosyada OpenAI hesaplarıyla ilişkili e-posta adresine gönderilmesini talep edebilir.

Yeni yetenekler, OpenAI’nin veri uygulamaları üzerinde düzenleyici inceleme büyüdükçe ortaya çıkıyor. İtalya geçen ay yasaklandı OpenAI’nin kişilerin verilerini yasa dışı bir şekilde işlediğini ve reşit olmayanların ChatGPT’ye erişmesini engelleyecek bir sistem uygulamadığını iddia ederek ChatGPT’ye olası gizlilik ihlalleri nedeniyle. Almanya’nın yanı sıra Fransa ve İspanya da ChatGPT’nin GDPR uyumluluğuna odaklanarak ChatGPT’yi incelemeye başladı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın