Suriye’de operasyon! YPG’nin sözde sorumlusu öldürüldü

Suriye’de operasyon! YPG’nin sözde sorumlusu öldürüldü“Geli Serhat” kod adlı Nejdet Dağlarer, Türkiye’de gösterdiği faaliyetler ve Suriye’de TSK’ya yönelik eylemleri sebebiyle MİT’in hedef listesine girmişti.

Terör örgütü PKK’nın kırsal kadrolarına 2009’da katılan Dağlarer, 2012 senesinde Hakkari’nin İran sınırında yer alan Şemzinan bölgesinde silahlı faaliyetlerine devam etti.

Bölgede bulunduğu zaman zarfında emniyet kuvvetleriyle girdiği bir çatışmada elinden yaralandı. Türkiye içindeki çalışmalarından sonrasında 2016 yılında Irak’a, oradan da Suriye’ye geçen Nejdet Dağlarer, uzun bir süre Halep bölgesinde faaliyet gösterdi. Suriye’deki terörist faaliyetleri esnasında Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarında yönlendirici olarak etken rol aldı. 2020 senesinde örgütün lafda Kobani (Ayn El Arab) eyaleti tünel ve mevzilendirme sorumlusu olan Dağlarer, yansız hale getirilmiş olduğu esnada örgütün kırsal kadrolarından oluşan Çavreş tugayının sorumlusuydu.

Güvenlik kaynakları, Suriye’deki en kalabalık terörist gruplarından önde gelen Çavreş tugayının sorumlusunun etkisiz hale getirilmesinin örgütün Suriye’deki yapısına ciddi zarar verdiğini belirtti.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın