Supply Change Capital, önemli bir başlangıç ​​fonu oluşturmak için kadınların liderliğindeki en yeni VC’dir.

rent a car 34

Arz Değişim Sermayesi yatırımlarını hedefleyen ilk fonu için 40 milyon dolarlık sermaye taahhüdünde bulundu. küresel gıda endüstrisi 10 trilyon dolar değerinde.

Kadın ve Latin kökenli şirkete, 14 yıl önce işletme okulunda tanışan kurucu ortaklar ve yönetici ortaklar Noramay Cadena ve Shayna Harris öncülük ediyor.

Supply Change Capital’in yeni fonu, onu büyüyen bir grup Bu yıl oldukça büyük başlangıç ​​fonlarını kapatan kadınların liderliğindeki risk sermayesi şirketlerinin sayısı. Bu, aşağıdakiler tarafından yapılan son duyuruları içerir:

Yatırımcı olmadan önce, Cadena’nın geçmişi bir uzay mühendisiydi. VC’ye döndüğünde, esas olarak üretim ve tedarik zinciri şirketlerine yatırım yaptı. Bu arada, Harris operatör tarafından geldi, Farmer’s Fridge’in operasyon müdürü olarak görev yaptı ve daha önce Mars’ta sürdürülebilir emtia programını geliştirdi.

2021’de fon için para toplamaya başladılar ve 40 milyon doları kapatmaları yaklaşık iki yıl sürdü. Ancak Cadena ve Harris, her iki alana da yatırım yaparak portföy şirketlerinden duydukları sıkıntılı noktaları daha iyi anlayabileceklerini söylüyor.

Cadena, TechCrunch’a “Fonumuzda nasıl oynandığı ilginçti çünkü gıdaya yatırım yapmadan yaşayabilir ve gerçek gıda teknolojisi yatırımcıları olabileceğimizi düşünmüyoruz” dedi. “Bu bize, gelişmekte olan markaların ekosistemde neyle karşı karşıya olduğunu gerçekten anlamamız için bu hale etkisini veriyor. Bu, aşmamız gereken başka bir engeldi – masanın her iki tarafını da anlamanın bizim için gerçekten önemli olduğu konusunda çok kararlı olmamız gereken bir yer.”

Parite, General Mills’in risk sermayesi kolu olan 301 INC; İlk Fon Girişimi aracılığıyla MassMutual; Illinois Büyüme ve İnovasyon Fonu aracılığıyla Illinois Sayman Ofisi; Illumen Capital’in Katalizör Fonu; ve JP Morgan Varlık Yönetimi.

Haziran 2021’den itibaren Cadena ve Harris yatırım yapmaya başladı. Buna ek olarak, tüm kurucuların yer aldığı, liderlik, yönetim ve kültüre odaklanan altı aylık bir kohort programı sunarlar.

Gelecekteki gıda arzını güvence altına alma teziyle derin teknoloji gıda, tarım ve bileşen, tedarik zinciri teknolojisi ve kurumsal yazılım alanlarına en erken aşamalarda yatırım yapıyorlar.

Şu ana kadar Supply Change, 15 girişimde yaklaşık 13 milyon dolar dağıttı. Firmanın portföyünün yüzde sekseni Latin kökenli, Siyah veya kadın kuruculardan ve CEO’lardan oluşuyor.

Bunlara alerjen içermeyen atıştırmalık yiyecek şirketi dahildir Gıdaları Paylaşıniçerik başlatma Mikroma ve alternatif deniz ürünleri üreticisi Su Kültürlü Gıdalar. 15 anlaşma arasında, Tedarik Değişikliği anlaşmaların üçüne öncülük etti.

Cadena ve Harris sadece kültür ve iklime değil, aynı zamanda dünyadaki gıda ve su krizlerini yönlendiren talep tarafına da yatırım yapıyor.

Harris bir röportajda, “Talep tarafı, bu pazara sunacak benzersiz bir merceğimiz olduğunu gerçekten hissettiğimiz yer,” dedi. “Fırsat gördüğümüz ve tüketicilere yetersiz hizmet verildiğini gördüğümüz yer, bir sonraki yiyeceği sonraki birkaç nesil boyunca teslim etmektir. Bu değişikliklere odaklanıyorlar ve ihtiyaç, hem aradıkları ürünleri elde etmelerine yardımcı olacak mevcut teknolojiler hem de rafa çıkan gerçek ürünler açısından.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın