Voltpost, elektrik direği EV şarj cihazları için 3,6 milyon dolarlık tohum topladı

Birçok Amerikalı için araç sahipleri, caddede park etmek tek seçenekleri. Elektrikli araç alma zamanı geldiğinde “nereden şarj edeceğim?” şüphesiz ki ilk sordukları sorulardan biri olacaktır.

Hızlı şarj bir seçenektir, insanların benzin istasyonlarında doldurma şeklini en yakından taklit eden. Ancak hızlı şarj cihazları, nereden bakarsanız bakın pahalıdır. Üretimi, kurulumu ve bakımı maliyetlidir. Bu nedenle ve talepteki bu tür artışlar şebekeyi zorlayabileceğinden, hızlı şarj fiyatları daha yavaş yöntemlere göre önemli ölçüde yüksektir. Ayrıca, en hızlısı bile bir benzin deposunu doldurmaktan daha uzun sürer.

Neyse ki, şehirlerin altyapılarını EV’leri barındıracak şekilde güçlendirmenin kolay bir yolu var: sokak ışıklarını destekleyen elektrik direkleri. Her sokakta bunlara sahiptir ve yeni enerji tasarruflu LED’ler sayesinde, bazılarının yedek elektrik kapasitesi bile vardır.

rent a car 34

Dünyanın dört bir yanındaki şehirler, elektrik direği şarjını denemeye başladı. Londra’da halihazırda, Shell tarafından iki yıl önce satın alınan bir Alman şirketi olan Ubitricity tarafından yönetilen yaklaşık 7.000 şirket var. Sürücüler, direğin tabanındaki prize kendi fişlerini ve jaklarını getirir. Bir Quebec kuruluşu olan Flo, Los Angeles’ta entegre fişlerle birkaç düzine deneme yapıyor.

Şimdi, Voltpost, New York City merkezli bir girişim, şapkasını yüzüğe atıyor. TechCrunch+’ın özel olarak öğrendiğine göre şirket, Twynam Funds Management, Exelon Foundation, Good News Ventures ve Climate Capital’in katılımıyla RWE Energy Transition Investments liderliğindeki 3,6 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu tamamladı.

Voltpost, yoğun ama henüz kalabalık olmayan bir pazarda kendisine avantaj sağlayacak birkaç şeye sahip olmasını umuyor. Kurucu ortak ve CEO Jeff Prosserman, New York belediye başkanının ofisi, elektrik şirketi ConEd ve şehrin Ulaştırma Bakanlığı ile konuşarak TechCrunch+’a verdiği demeçte ekip “muazzam miktarda müşteri keşif görüşmesi” yaptı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın