Spotify, premium planın ABD’de ayda 10,99 ABD dolarına yükselmesiyle fiyat artışını onayladı

Spotify’da var ilan edildi premium plan fiyatlarını yükselttiğini teyit ederek ilk ortaya çıkmaya başladığını bildiriyor hafta sonu boyunca.

Bazı iddialarda bulunan müzik akışı devi %40’ı dünya çapında 500 milyon kullanıcı premium aboneler, ana premium reklamsız abonelik planının ABD’de aylık 9,99 dolardan 10,99 dolara, Duo planının ise 2 dolar artarak 14,99 dolara çıkacağını açıkladı. Bu arada aile planı her ay 1 dolar artarak 16.99 dolara ve öğrenci planı da dolar artarak 5.99 dolara çıkıyor.

Spotify, Avrupa Birliği (AB), Birleşik Krallık ve Güney ve Orta Amerika, Asya ve Okyanusya parçaları da dahil olmak üzere düzinelerce pazarda fiyatlarını artıracağını doğrularken, abonelik artışı ABD pazarıyla sınırlı değil.

rent a car 34

Şirket, bu pazarların fiyatlarını henüz onaylamadı ve etkilenenlerin bugünden itibaren yeni fiyatlarını onaylayan e-postalar almaya başlayacağını söyledi. Bununla birlikte, AB’deki müşterilerin ana premium plan fiyatlarının ayda tek bir euro artarak 11,99 €’ya yükseldiğini görmesi muhtemelken, İngiltere’deki dinleyiciler muhtemelen premium aboneliklerinin ayda 1 £ artarak 10,99 £’a yükseldiğini görecekler.

Kazanç

Spotify ilk günlerinden bu yana premium fiyatlandırma planını hemen hemen ilk kez değiştirdiği için fiyat artışı dikkate değer. Netflix gibi akış muadilleri sahip olmak fiyatlandırma katmanlarını düzenli olarak günceller.

Ayrıca, bugünkü duyurunun Spotify’ın 2023’ün 2. Çeyrek kazançlarını, İsveçli şirketin sürekli kârlılığa yönelik gelirlerini artırması ve nihayetinde hissedarlarını mutlu etmesi için bariz bir kanal olan fiyat artışıyla birlikte raporlamasından bir gün önce geldiğini belirtmekte fayda var.

Elma premium aboneliğini de artırdı geçen Ekim ayında 9,99 dolardan 10,99 dolara çıktı, bu nedenle bugünün haberleri temelde Spotify’ı ana müzik akışı rakibi ile aynı hizaya getiriyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın