Stanford Üniversitesi ‘temel eğitim kampı’ AI hakkında Kongre öğretiyor

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kaydolun


AI, en azından hızlı hareket eden teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinme konusundaki ortak arzuları açısından, Demokratları ve Cumhuriyetçileri Kongre’de birleştirebilecek birkaç konudan biri olabilir. Gelecek hafta, Meclis ve Senato’daki koridorun her iki tarafından kongre çalışanları Stanford Üniversitesi’nin 8.000 dönümlük pastoral California kampüsünde bir araya gelecek – kampüsün Mission Revival ve Romanesk mimarisine hayran olmak ya da parti yapmak için değil, katılmak için the Yapay Zeka Üzerine Kongre Eğitim Kampı tarafından yürütülen Stanford İnsan Merkezli Yapay Zeka Enstitüsü (HAI).

Üç günlük kurs, uluslararası güvenlik, işin geleceği, önyargı, mahremiyet ve sağlık hizmetleri gibi konularda yapay zekanın ne anlama geldiğini açıklayan oturumlarla birlikte kongre katılımcılarına yapay zeka ile ilgili her şeyi öğretecek. Etkileşimli deneyimler için Stanford laboratuvarlarına saha gezilerinin yanı sıra Stanford Üniversitesi profesörleri ve Silikon Vadisi liderleri tarafından verilen dersleri içerir. Temel eğitim programının sonunda katılımcılara bir Stanford Üniversitesi tamamlama sertifikası verilir.

Senato ve Meclis AI yönetmeliği üzerinde ilerlerken, eğitim anahtardır

Senato ve Meclis yapay zeka gelişiminin hızına yetişmek ve olası düzenlemelerin üstesinden gelmek için yarışırken, bu karmaşık teknolojiler ile bunların yararları ve riskleri hakkında öğrenecekleri çok şey var. Bu, Senatörlere, Temsilcilere ve çalışanlarına büyük dil modelleri (LLM’ler) ve açık kaynak yapay zekadan yapay zeka güvenliği, güvenliği ve etik konularına kadar her şeyi öğretmek anlamına gelir.

Örneğin, Senatör Chuck Schumer (D-NY) zaten planlama hızlandırılmış kurs AI konusunda en iyi uzmanların yer aldığı en az dokuz forum içerecek olan bu sonbaharda Senatörler için telif hakkıişgücü sorunları, ulusal güvenlik, yüksek riskli AI modelleri, varoluşsal riskler, mahremiyet, şeffaflık ve açıklanabilirlik ve seçimler ve demokrasi.

Etkinlik

VB Transform 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Öne çıkan tüm oturumlarımız için isteğe bağlı kitaplığa erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Stanford HAI’nin politika ve toplum genel müdürü Russell Wald’a göre, eğitim kampı, katılımcıları yapay zekayı düzenleme ve yönetme hakkında eleştirel düşünmeleri için ihtiyaç duydukları bilgilerle donatmakla ilgili.

Wald bir röportajda Venturebeat’e “Bizim için insanları bilgilendirmeye ve onlara ne yapmaları gerektiğini söylemeye çalışmıyoruz” dedi. “Bunların çoğundan gelecek eleştirel düşünce ve analize sahip olabilmeleri için onlara araçlar vermek daha önemli.”

İlk Stanford AI eğitim kampı 2019’da düzenlendi

Stanford HAI, Kongre’yi eğitmek için “temel eğitim kampı” konseptinde yeni değil – siber güvenliğe odaklanan ilkini 2014’te düzenlediler. Wald, o zamanlar “siber konusunda tam bir bilgi eksikliği vardı” dedi. “İstihbarat Komisyonu’ndan biri, bir meslektaşıma şöyle bir şey söyledi: ‘Eğer bizi bu konudaki genel bilgi açısından üçten beşe birden 10’a kadar derecelendirebilirseniz, millete hizmet etmiş olursunuz. ”

Bu, 2019’da ilk yapay zeka odaklı acemi eğitim kampına yol açtı. Wald, muhtemelen ABD Ticaret Temsilcisi ve Biden’ın kabinesinin bir üyesi olan Yollar ve Araçlar Komitesi’nden o programa gelen biri vardı. Katherine Tai.

Bu günlerde, AI bilgi açığının kongre çalışanları arasında hala “oldukça önemli” olduğunu söyledi, ancak daha fazlasını öğrenmek için büyük bir istek olduğunu da sözlerine ekledi. “Bilgi alan insanlar var ama aynı zamanda gelişen bir alanın ortasında olduklarını görüyorum” diye açıkladı. “Yani, sahip olabileceğinizi hissettiğiniz her dakika için bir şeyler değişiyor – bunun önemli olduğunu biliyorlar, çok şey öğrenmeleri gerektiğini biliyorlar, bu yüzden bu işin içine bir miktar alçakgönüllülük giriyor.”

Bu önemli, çünkü AI artık Kongre’deki bilim veya teknoloji komitelerinin ötesinde daha fazla yetki alanını genişletti.

“[AI] aslında insanların hayatlarını etkileyecek, sağlık hizmetlerini, emeği etkileyecek, adını siz koyun” dedi. “Yani bu anlamda, insanların masaya oturmasını gerektirecek – bir teknoloji uzmanı olmanıza gerek yok, ancak bu sizi [being] düşünceli, aktif bir katılımcı [these issues].

AI hakkında bilgi edinen çeşitli kongre katılımcıları grubu

Kongre personeli genellikle ırk, cinsiyet ve parti odasına göre çeşitlilik için çabalayan AI temel eğitim kampına başvurmak zorundadır.

“Senato İstihbarat Komitesinden herkesin gelmesini istemiyorsun, değil mi?” dedi Wald. Program aynı zamanda bir kongre üyesinin kişisel ofisinde çalışanları da çekiyor, diye açıkladı: Örneğin, geçen yıl Kongre Üyesi Dan Crenshaw’ın (R-TX) yasama direktörünün yanı sıra Senatör Cory Booker (D-NJ) ve Senatör Padilla’nın çalışanları katıldı. (D-CA) ve Kongre Kara Grup Toplantısının yönetici direktörü.

Grubun iki partili olması da önemlidir, diye ekledi. “Bu benim kişisel olarak çabaladığım bir şey – bu o kadar güçlü bir teknoloji ki, etrafımızı sarmış gibi görünen iğneleyici siyasetin yol göstermesine izin verirsek, bu çok büyük bir sorun olacak” dedi. “Demokratlara ya da Cumhuriyetçilere öğretme zihniyetine sahip değilim. Öğrenmek isteyenlere öğretiyor ve anlamalarına yardımcı oluyoruz.”

Bu 2022 kohortu, Stanford Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi profesörü ve Stanford HAI’nin eş direktörü olan Fei-Fei Li gibi insanlardan haber aldı; Stanford HAI’de seçkin eğitim görevlisi ve Google’da araştırma direktörü Peter Norvig; ve Stanford’da bilgisayar bilimi doçenti ve Stanford Temel Modelleri Araştırma Merkezi direktörü Percy Liang.

AI eğitimine çok disiplinli bir yaklaşım Stanford’da

Wald, Stanford AI uzmanlarının, özellikle önlerinde çok fazla sorun olduğunda, politika yapıcılarla bulundukları yerde buluşmak için çok çalıştıklarını söyledi. “Bundan gerçekten haberdar olmaları için onlara etkili bir şekilde ulaşmak için ne yapıyoruz?”

Stanford’un Washington, DC’de yapay zeka temel eğitim kampı yapmamasının bir nedeninin de bu olduğunu ekledi.

Wald, “Bunu DC’de yapmayacağım çünkü hayat araya girecek” dedi. “Birdenbire ‘benim çocuğum bugün üşüttü’ gibi oldu – uçağa bineceğinizi ve buraya geleceğinizi söylediğinizde bağlılık arasında büyük bir fark var.”

Müfredat, AI teknolojisinin ne olduğuna dair temel bir eğitimle başlar. Wald, “İnsanlara dizüstü bilgisayarlarını çıkarmalarını söylemiyoruz, bir model oluşturmaya başlayacağız” dedi. “Bu tür programlar aslında verimsizdir. Onlara teknolojinin ne olduğunu, neleri yapıp neleri yapamayacağını ve toplum üzerindeki etkisini anlamayı öğretiyoruz – bu işin içinden gerçekten de bu şekilde çıkmalarını istiyoruz.”

Wald, Senato ve Meclis çalışanlarının da erişime sahip olduğunu kabul ediyor. Big Tech’ten AI hakkında bilgi edinmek Microsoft ve Google gibi şirketler. Ancak önemli farklılıklar olduğunu söyledi.

“Bir, biz akademik bir kurumuz, bu yüzden insanlara öğretiyoruz” dedi. “Ama aynı zamanda, Microsoft nihayetinde bir ürün laboratuvarı olacak – hedefleri, bir pazara faydalı olacak, ticari olarak uygun ürünlere sahip olmak. Eşsiz, özel alan deneyimine sahip birçok profesörümüz var, bu yüzden [what we offer is] multidisipliner, olaylara çok geniş bir perspektiften bakmak.”

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın