Stability AI, eskizden resme bir araç olan Stable Doodle’ı piyasaya sürdü

rent a car 34

Görüntü üreten model Stable Diffusion’ın arkasındaki girişim olan Stability AI, eskizleri görüntülere dönüştüren yeni bir hizmet başlatıyor.

Eskizden görüntüye hizmet Stable Doodle, bir taslağın ana hatlarını analiz etmek ve onun “görsel olarak hoş” sanatsal bir yorumunu oluşturmak için en son Stable Difüzyon modelini kullanır. Stability’nin Mart ayında eski Google çalışanları tarafından kurulan yapay zeka girişimi Init ML’yi satın alarak edindiği ClipDrop aracılığıyla bugünden itibaren kullanıma sunuldu.

Stability AI, e-posta yoluyla TechCrunch ile paylaşılan bir blog gönderisinde, Stable Doodle, AI araçlarına aşina olup olmadıklarına bakılmaksızın hem profesyonellere hem de acemilere yöneliktir. “Stable Doodle ile, temel çizim becerilerine ve çevrimiçi erişime sahip olan herkes saniyeler içinde yüksek kaliteli orijinal görüntüler oluşturabilir.”

Açık kaynaklı projeler ve reklam destekli uygulamalar da dahil olmak üzere çok sayıda eskizden resme yapay zeka aracı var. Ancak Stability AI, Stable Doodle’ın görüntü oluşturma üzerinde daha “hassas” kontrol sağlaması açısından benzersiz olduğunu iddia ediyor.

Donanım olarak, Stable Doodle’a güç veren bir Stable Difüzyon modeli — Stable Diffusion XL — ve Tencent’in Ar-Ge bölümlerinden biri olan Uygulamalı Araştırma Merkezi (ARC) tarafından geliştirilen “koşullu kontrol çözümü” ile eşleştirilmiş. T2I-Adapter olarak adlandırılan kontrol çözümü, hem Stable Diffusion XL’in eskizleri girdi olarak kabul etmesine izin verir hem de çıktı çiziminde daha iyi ince ayar yapılmasını sağlamak için modeli yönlendirir.

Kararlı Doodle

Görsel Kaynakları: Kararlılık AI

“T2I-Adaptör etkinleştirme[s] Eskizlerin ana hatlarını anlamak ve model tarafından tanımlanan ana hatlarla birleştirilmiş istemlere dayalı görüntüler oluşturmak için Stable Doodle,” diye açıklıyor Stability AI blog yazısında.

Bu yazar, yayınlanmadan önce Stable Doodle’ı test etme fırsatına sahip değildi. Ancak Stability AI’ın bana gönderdiği özenle seçilmiş görüntüler, en azından onlara ilham veren karalamayla karşılaştırıldığında oldukça iyi görünüyordu.

Bir taslağa ek olarak Stable Doodle, “Rahat bir sandalye, ‘izometrik’ stil” veya “Kot ceketli kedi, ‘dijital sanat’ stili” gibi görüntü oluşturma sürecine rehberlik edecek bir istemi kabul eder. Yine de özelleştirmenin bir sınırı vardır — piyasaya sürüldüğünde, Stable Doodle yalnızca 14 sanat stilini destekler.

Stability AI, Stable Doodle’ın tasarımcılar, illüstratörler ve diğer profesyoneller için çalışmalarında “değerli zamanı boşaltmak” ve “verimliliği en üst düzeye çıkarmak” için bir araç olarak hizmet ettiğini öngörüyor. Aynı zamanda şirket, çıktı görüntülerinin kalitesinin, tasvir edilen sahnenin karmaşıklığının yanı sıra, ilk çizimin ayrıntılarına ve istemin açıklayıcılığına bağlı olduğu konusunda uyarıyor.

Şirket, “Eskiz olarak çizilen fikirler, müşteriler için tasarımlar, sunum desteleri ve web siteleri için malzeme oluşturmak ve hatta logolar oluşturmak için hemen çalışmalara uygulanabilir” diyor. “İleriye dönük olarak, Stable Dooble, kullanıcıların bir taslağı içe aktarmasına olanak tanıyacak. Ayrıca, örneğin gayrimenkul uygulamaları da dahil olmak üzere belirli sektörler için kullanım durumlarını dahil edeceğiz.”

Kararlı Doodle

Görsel Kaynakları: Kararlılık AI

Stable Doodle gibi araçlarla Stability AI, ticari çabalarındaki durgunluğun ardından yeni gelir kaynaklarının peşinden koşuyor. (Stable Doodle ücretsizdir, ancak sınırlamalara tabidir.) Nisan ayında Semafor bildirildi Stability AI’nın nakit para harcadığı ve satışları artırmaya yardımcı olacak bir yönetici avına yol açtığı.

Geçen ay, Kararlılık AI kabarık Dönüştürülebilir bir senet yoluyla 25 milyon dolar (yani öz sermayeye dönüşen borç), toplamını 125 milyon doların üzerine çıkardı. Ancak yeni finansmanı daha yüksek bir değerlemeyle kapatmadı. Başlangıç, en son 1 milyar dolar değerindeydi; bildirildiğine göre, İstikrar önümüzdeki birkaç ay içinde bunu dört katına çıkarmaya çalışıyordu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın