Azolla Ventures, 239 milyon dolarlık yeni iklim fonunun kurucuların daha büyük riskler almasına yardımcı olacağını umuyor

rent a car 34

Kim yapardı risk sermayesinin cazibesini geri kazanmak için hayırseverlik alanındaki arkadaşlarından biraz yardıma ihtiyacı olduğunu düşündü.

Geçtiğimiz on yılın büyük bir bölümünde, risk sermayesinin aslan payı nispeten muhafazakar yatırımlara yöneldi. Düşünün: hızlı takipçiler, bazı yeni teknolojiler veya moda sözcüklerle güncellenen mevcut iş modellerinin tekrarları ve her şeyden önce yazılım tercihi. Ortak nokta, düşük sermaye harcamaları, küçük personel sayısı ve karlılığa giden daha kısa zaman çizelgesiydi.

Tüm bunlar iyi getiri sağlayabilir, ancak iklim değişikliği gibi zorlu sorunlarda büyük hamleler yapmaya gelince, geçiş girişimi modeli yetersiz kalabilir. Elbette her zaman değil – hem getiri sağlamanın hem de büyük miktarlarda karbon kirliliğini ortadan kaldırma potansiyeline sahip firmaları sıraya koymanın yollarını bulan sektöre odaklanmış çok sayıda firma var.

Ancak finanse edilen her şirket için, düzinelerce şirket var. geçerli kavramlar henüz çok erken aşamada oldukları için fon sıkıntısı çekiyorlar.

Bu nerede Azolla Girişimleri devreye girmeyi umuyor. İklim teknolojisi odaklı şirket Perşembe günü 239 milyon dolarlık karma bir fon duyuruyor – yani bu sadece geleneksel yatırımcılardan yararlanmıyor. Bunun yerine fon, yatırımcıları dolarlarının etkisini en üst düzeye çıkarmayı uman hayırsever ortaklarla eşleştiriyor.

Sonuç, aksi takdirde diğer risk sermayedarları tarafından göz ardı edilecek olan erken aşamadaki şirketlere – çoğunlukla tohum öncesi ve bazı A Serisi ile tohum – yatırım yapmaya odaklanacak bir fondur.

“Bazı yönlerden, ne yaptığımıza bakıp ‘Bu ilginç bir erken aşama, belki de çok erken aşamada bir özel yatırımcı’ diye düşünürsünüz. Azolla’nın kurucu ortağı ve genel ortağı Matthew Nordan, TechCrunch+’a verdiği demeçte, Öte yandan, uzaydan gelmiş gibi çok farklıyız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın