SoundCloud, bu yıl kârlılığa ulaşmayı hedeflediği için çalışanlarının %8’ini işten çıkarıyor

Müzik yayını platformu SoundCloud, çalışanlarının %8’ini işten çıkardı. çoklu raporlar. Yeni işten çıkarmalar, şirket işten çıkarıldıktan sonra gelir Geçen Ağustos ayında çalışanlarının %20’si.

Personele gönderilen bir notta — tarafından görüldü Çeşitlilik — CEO Eliah Seton, SoundCloud’un bu yıl karlı bir konuma gelmek için çalışan sayısını azalttığını söyledi. “Bu, işimizin sağlığını korumak ve SoundCloud’u bu yıl kârlı hale getirmek için zorlu ama önemli bir karar. Bunu yaparak, yaşamak ve kendini ifade etmek için bize güvenen milyonlarca sanatçı ve müzik keyfi için SoundCloud’a gelen milyonlarca hayran için şirketin geleceğini güvence altına alıyoruz” dedi. .

“SoundCloud’un kültürü etkileme, sanatçılar ve hayranlar için seçkin bir yuva olma ve müzikte bir sonraki adıma liderlik etme misyonumuzda başarılı olmasını sağlamak çok önemlidir.”

Bu, Seton’ın sonraki ilk büyük hamlesiydi. Mart’ta CEO olacak ve Michael Weissman’ın yerine.

Son birkaç yılda SoundCloud, aşağıdakiler gibi birden çok plak şirketiyle ortaklıklarını genişletti: Merlin Ve Warner Müzik Grubu hayran gücüyle çalışan lisans programını güçlendirmek için. Proje reklam ve abonelik gelirlerini dağıtır kullanıcıların dinlediği sanatçılara. Diğer akış hizmetlerine kıyasla daha ayrıntılı bir lisans programıdır. Bu yılın başlarında, şirket giriş yaptı müzik keşfi için TikTok benzeri bir dikey besleme. SoundCloud’da geçen ay bir hayran etkileşimi aracı başlattı sanatçıların daha fazla bilgi edinmesi ve hayranlarıyla iletişim kurması için.

SoundCloud, 130 milyon “meşgul hayranı” olduğunu iddia ediyor. Şu anda 40 milyondan fazla içerik oluşturucudan 320 milyondan fazla parçaya ev sahipliği yapıyor.

Müzik akışı girişimleri, karlılık elde etmeye çalışırken zor durumda. Geçen yıl, Tencent destekli Hint uygulaması Gaana yalnızca abonelik hizmetine geçiş yaptı. Bytedance’in Resso uygulamasıHindistan, Brezilya ve Endonezya’da faaliyet gösteren .

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın