Sony WF-1000XM5 kulaklık incelemesi | TechCrunch

iki taneye sahibim Birisi bana hangi kulakiçi kulaklıkları almam gerektiğini sorduğunda stock yanıt veriyor. İlki soruyu başka bir soruyla yanıtlıyor: Telefonunuzu kim yaptı? Amiral gemisi akıllı telefonlar gibi, tamamen kablosuz kulaklıklar da her alanda oldukça iyi ve kategori oraya rekor sürede ulaşmayı başardı. Kulaklıklar, özellik setleri ve birinci taraf silikon nedeniyle genellikle aynı üretimden diğer cihazlarla en iyi şekilde çalışır.

İkinci cevap, basitçe: Sony. Şirketin çok önemli bir anlamda zorlu bir mücadelesi var: Korkunç akıllı telefon pazar payı. Anavatanı Japonya dışında, Vaio büyük ölçüde yoktur. Üst düzey, Apple ve Samsung gibi bir avuç şirket tarafından yönetiliyor ve şirket kendisini ayırt etmek için fazla bir şey yapmadı. Çok sayıda Çinli akıllı telefon kodamanıyla da eşleşmiyor. Gerçekten mükemmel olan bazı kulaklıklardan bir kötülük.

Pek çok kulaklık üreticisinin pek çok kulaklığını test ediyorum, ancak kendi günlük kullanımım için sürekli Sony’ye geri dönüyorum. Bu hem kulaklıklar hem de kulak üstü kulaklıklar için geçerlidir. Kulağa harika geliyor, harika bir dengeye sahipler ve genellikle rahatlar. Son birkaç yılda beni bir uçakta gördüyseniz veya benimle sanal bir toplantıda bulunduysanız, beni neredeyse kesinlikle kendi hayatımda görmüşsünüzdür. WH-1000XM5s. Sokakta benimle karşılaştıysanız, muhtemelen LinkBuds S kulaklarımda

Görsel Kaynakları: Brian Isıtıcı

Bu özel kulaklıklar benim için iki farklı nedenden dolayı kazandı. WH-1000XM5’in sesi harika. Bu, LinkBuds S’nin kulağa pek iyi gelmediği anlamına gelmez – hiç de değil. Ancak rekabeti geride bırakan konfor seviyesidir. Bir çift rahat kulak üstü bulmak çok zor değil. Öte yandan, kulaklıklar önemli ölçüde daha aldatıcıdır. Onları hiç giyemeyen birçok insan tanıyorum. Buna sempati duyuyorum. Geçmişte konfor sorunları yaşadım.

Elbette oldukça öznel, ama dostum, LinkBuds S harika hissediyor ve uyuyor. O zamandan beri, Sony’nin WF-1000XM4 kulaklıklarının ses mimarisini LinkBuds S gövdesine sığdırması durumunda rekabeti alt edebileceğine ikna oldum. WF-1000XM5 ile ilgili haberler dışarı sızmaya başladığında heyecanlandım. Bir müzik takıntılısı olarak, iyi kulaklıkları test etmek işimin en sevdiğim kısımlarından biri ve Sony bu mükemmel tatlı noktayı yakalamanın zirvesinde görünüyor.

Biraz hayal kırıklığıyla, WF-1000XM5’lerin hayalimdeki kulaklıklar olmadığını söylüyorum – ancak Sony, 2017’de garip şekilli WF-1000’den bu yana hem tomurcukların hem de kasanın boyutunu önemli ölçüde küçülterek harika bir iş çıkardı. Sony’ye göre M5’ler son nesle göre %25 daha küçük ve %20 daha hafif. Kesinlikle bir gelişme, ancak seriye en son eklenen, uyum ve rahatlık açısından LinkBuds S ile boy ölçüşemez. Yeni başlayanlar için, daha büyükler ve – bu nedenle – aynı hizada yatmıyorlar. Biraz daha çıkıntı yaparlar ve demirlemezler, bu da onları dışarıda dolaşmaya uygun hale getirir. Aktif yaşam tarzı kulaklıkları arıyorsanız, muhtemelen başka bir yere bakın.

rent a car 34

Görsel Kaynakları: Brian Isıtıcı

Bununla birlikte, piyasadaki en iyi ses veren kulaklık çiftini arıyorsanız, onları bulmuş olabilirsiniz. WF-1000XM5’ler harika ve dengeli. Ambiyanstan hip hop’a kadar geniş bir yelpazede farklı türleri aplomb ile ele alıyorlar. İkincisi, gemideki diğer frekansları boğmayan zengin bir bas deneyimi sunar. Tam ve sürükleyici bir kulaklık deneyimi söz konusu olduğunda yine de kulaklarınızı aşamazsınız, ancak Sony’nin bu kulaklıklarla yaptıkları etkileyici olmaya devam ediyor.

Şirket, SoC’leri mümkün olduğu kadar fazla işlevsellik ile yükleme eğilimine karşı çıktı. V1’den V2 çipine atlama, yerleşik gürültü engellemeyi düşürür. Bunun yerine, ANC için QN2e adı verilen bağımsız bir çip oluşturmayı seçti. Silikon uzmanı olmadığımı itiraf edeceğim, ancak Sony, kararın ortam gürültüsünü ölçmek için altı mikrofonlu diziyi kontrol etmeye odaklanmayı ayırmasına izin verdiğini söylüyor. Sonuçlarla kesinlikle tartışamam.

Hala tam ortam gürültüsü iptalinden çok uzaktayız, ancak yerleşik sistem hala mükemmel, şehirde yaşayan birinin karşılaştığı ses selini maskeliyor. Duyusal işleme sorunları olan biri olarak, eldeki göreve odaklanmaya yardımcı olmak için bazen müzik çalmadan bunları kulağıma tıklıyorum. Bu arada, tomurcukların dış tarafındaki yeni bir çift ızgara, rüzgar sesini engellemek için daha iyi bir iş çıkarıyor – açık havada arama yapmanın sıkıntısı.

Kulaklık uçları da güncellendi. Konfor açısından onlara tam olarak satılmadım – yine, LinkBuds’un silikon uçlarının boyutunu gerçekten kazıyorum. Bunlar, standart lastikli uçlardan daha köpüklüdür. Onları sıkmak ve pasif bir gürültü önleyici mühür oluşturmak için kulağınızın içinde genişlemelerine izin vermek güzel. Belki bana yetişir. Diğer şeyler kadar dayanıklı olup olmadığını kesinlikle zaman gösterecek. En azından eski köpük uçları kadar süngerimsi görünmüyor. Bu, kulaklıklarında terlemeyi planlayan insanlar için bir sorun olmalı.

Görsel Kaynakları: Brian Isıtıcı

Kasa, son nesilden %15 daha küçük. Sony bu cephede çok yol kat etti. Şirketin ilk şarj vakaları gülünç derecede büyüktü. Belirtilen pil ömrü aynı kalır: kılıfla birlikte toplam 24 saat tomurcuklarda sekiz. Burada ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi yapmaya yetecek kadar pil olduğu noktasında olduğumuzu söyleyebilirim.

Demek istediğim, dünyanın diğer ucuna uçuyorsanız, onları birkaç kez şarj etmeniz gerekecek. Şarj süresi biraz düştü. Son nesil, bir saatlik oynatma için beş dakikalık şarj aldı. Sony bunu iki dakika düşürdü ve LinkBuds S’nin aksine kablosuz olarak şarj olacaklar.

Tomurcukların yüzeyi önceki nesle göre daha yuvarlaktır. Dokunmatik kontroller için genellikle düz bir yüzey daha iyidir, ancak bu gerçekten bir sorun değildir. Alışması biraz zaman alan bir sürü farklı özellik var. Sağ tomurcukta bir dokunuşla standart oynatma/duraklatma var, sol ise gürültü engelleme ve geçiş arasında geçiş yapıyor. Sağda iki ve üç dokunuş, solda programlanabilir hızlı erişim işlevleri sunarken sırasıyla parçayı ilerletir ve yedekler. En yeni ekleme, sağ tomurcukta sesi artıran ve solda alçaltan dört dokunuşlu bir özelliktir. Dört dokunuşa ulaştığınızda, kaynak cihazda ses seviyesini kontrol etmek genellikle daha kolaydır.

Tomurcuklar, Android kullanıcıları için uzamsal ses ve kafa takibi ekler. Bu önemli bir özellikse ve bir iOS kullanıcısıysanız AirPods Pro’ya bir göz atın. Bu arada akıllı bir yerleşik kemik iletimi özelliği, siz konuşurken sesinizi algılar ve gürültü engelleme için yerleşik algıladığı diğer insan seslerinden ayırır.

Hat her zaman daha pahalı olmuştur ve daha ucuz hale gelmemektedir. M4’ler, seleflerine göre tam 50 $ ekledi ve bunlar 20 $ daha ekleyerek onları 300 $ ‘a çıkardı. Bu, AirPods Pro’dan 50 $ ve LinkBuds S’den 100 $ daha fazla. Nihayetinde, kendinize bir çift tomurcukta ne aradığınızı sormanız gerekecek. En iyi sese sahip tomurcukları istiyorsanız ve bunun için ödeme yapmaktan çekinmiyorsanız, Sony sizi korur.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın