Sony, Haziran çeyreğinde PlayStation 5 satışlarında bir artış görüyor ancak karları düşüyor

rent a car 34

Bu Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve “Playing the Edge” temasını keşfedeceğimiz GamesBeat Summit Next’in geri dönüşünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz. konuşmak için başvur Burada ve sponsorluk fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin Burada.


sony 30 Haziran’da sona eren ilk mali çeyrekte karının %31 düştüğünü gördü, ancak oyun işi gelişmeye devam ediyor. PlayStation 5 konsollarının satışları bir yıl öncesine göre arttı ancak karlar düştü.

Oyunlardaki sağlam performans, üç aylık gelirde bir yıl öncesine göre %33 artışla 20,7 milyar dolara ulaştı. Faaliyet karı %31 düşüşle 253 milyar yen oldu, ancak analistlerin beklediğiyle hemen hemen aynı.

Oyun ve ağ hizmetlerindeki satışlar, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %167.8 artışla 771.9 milyar yen oldu. Faaliyet geliri, bir yıl öncesine göre %3,6 düşüşle 49,2 milyar yen ile dar bir seviyede kaldı. Sony, mali yıl için oyun ve ağ hizmetleri tahminini, önceki oyun tahmini olan 3,9 trilyon yen’den 4,17 trilyon yen’e yükseltti.

Sony, 31 Mart 2024’te sona eren mali yılda 25 milyon PlayStation 5 konsolu satacağını tahmin ediyordu.

Savaş Tanrısı: Ragnarok
Savaş Tanrısı: Ragnarok

En son çeyrekte Sony, bir önceki yıla göre %38 artışla 3,3 milyon PS5 konsolu sattı. Sony’nin bugüne kadarki PS5 satışları, satılan 40 milyon konsolu aştı. Sony pek çok oyunu filme uyarlarken, kısmen yüksek pazarlama maliyetleri nedeniyle film işi karları azalttı ve filmler yeniden sinemalara girmeye başladı.

Sony, birinci taraf olmayan başlıkların ve eklenti içeriğin daha fazla satışına ilişkin daha yüksek tahminin yanı sıra döviz kurlarının etkisine itibar etti. Ancak coğrafi bölgelerdeki promosyonlar ve satış kanalı karışımı nedeniyle PS5 donanımının karlılığının kötüleştiğine dikkat çekti. Ayrıca, oyun gecikmeleri olarak yorumladığım birinci taraf oyunların çıkış tarihlerindeki değişikliklerin etkisine de dikkat çekti.

MYQ1 24, yazılım satışlarında nispeten zayıfken, donanım satışları güçlüydü. PlayStation Network, bir yıl önce 103 milyon olan aylık yaklaşık 108 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Uncharted 4: A Thief’s End bugüne kadar 8,7 milyon kopya sattı. Horizon Zero Dawn 20 milyon kopya sattı. Ghost of Tsushima 8 milyon kopya sattı. God of War 23 milyon kopya sattı. The Last of Us Part II dört milyon kopya sattı. Marvel’s Spider-Man 13.2 milyon sattı. Marvel’s Spider-Man Miles Morales sekiz milyon sattı. Ve God of War: Ragnarok 11 milyonu aştı.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun iş ile buluştuğu yer.” Bu ne anlama gelir? Haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz — sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve sektörle etkileşim kurmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın