Solana’nın kurucu ortağı, blok zincirinin “kripto elması” olma potansiyelini görüyor

rent a car 34

Bazı kripto şirketleri büyük marka isimleriyle ortaklıklar, ittifaklar veya anlaşmalar yoluyla ana akım benimseme elde ederken, diğerleri kendi davullarının ritmine göre çalışıyor ve yanlarında büyük bir etiket olup olmadığı konusunda endişelenmiyorlar.

2020’de kullanıma sunulan 1. katman blok zinciri Solana, geliştiricilerin üzerine inşa ettiği en büyük zincirlerden biridir. CoinMarketCap’e göre, istikrarlı paralar hariç Solana, yaklaşık 7,6 milyar dolar ile piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi. veri.

Kurucu ortak “Solana kriptonun Apple’ı olma potansiyeline sahip” Raj Gökal TechCrunch+’a söyledi. Apple uzun yıllar boyunca iki şeye odaklandı: kullanıcı deneyimi ve performans, dedi. “iPhone’un çıkmasına izin vermek için dokunmatik ekranlar için on yıla yakın bir süre gecikme üzerinde çalışan Apple’ı düşünüyorum ve bu sihir gibi hissettirdi.”

Gökal, “iPhone ve App Store’u ve uygulama ekosistemini bugün olduğu yere getirmek için bu platformun üzerine inşa edilecek çok şey vardı” diye ekledi. “Ama her şey, kusursuz çalışması gereken basit bir etkileşime amansız bir odaklanmayla başladı.”

Ve bu, Solana’nın temel mühendislik ve ekosisteminin sahip olduğu bir odak noktası, dedi. “Tamamen yeni bir finansal internet olduğunda, normal internet gibi hissettiren” bir ağ oluşturmak önemlidir.

Ayrıca Solana’nın, Nisan ayında halka sunulan kendi web3 odaklı Android akıllı telefonu Saga aracılığıyla Apple ile rekabet etmeye çalışıyor olabileceğini de belirtmekte fayda var (birini test etmeliyim). Solana, Saga’nın, kripto platformlarına ve uygulamalarına erişmenin geleneksel yolu olan bilgisayar kullanmak yerine, kripto ürün ve hizmetlerini kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirmek için piyasaya sürüldüğünü söylüyor.

Ağın kendisini taze ve rekabetçi tutmak için yaptığı çok şey var. “Temel tez şu olacak: [focused on] yeni işletmeler, yeni projeler, bağımsız geliştiriciler, ”dedi Gökal. “Hala bir garajdaki iki geliştiricinin neler yapabileceği konusunda iyimser olan bir ekosistem ve topluluk içindeyiz.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın